Skolēnu skrīningā pakāpeniski pāries uz antigēnu testu izmantošanu

Izglītības iestāžu Covid-19 skrīningā no laboratoriju veiktajiem testiem notiks pāreja uz antigēnu paštestu izmantošanu. Pārejas periodā, kas sāksies jau šonedēļ, tiks izmantoti tā sauktie kociņu testi, kas ir apvienotais tests visai klasei vai grupai nevakcinētām personām. Šie testi tiks veikti reizi nedēļā. Ja šī testa rezultāts būs negatīvs, tas dos iespēju izglītojamajiem apmeklēt sporta un interešu izglītības iestādes. 

Kā norāda Veselības inspekcijas Stratēģiskās plānošanas un attīstības departamenta nodaļas vadītāja Alla Nogotkova, lai testētu izglītojamos biežāk, ieviesīs arī antigēna testus. Viņa piebilst:  Lai nodrošinātu pāreju, mēs pirmo līdz trešo klašu skolēniem antigēna testus veiksim mājās, vecāku uzraudzībā. Bet ceturtā līdz divpadsmitā klase veiks antigēna testus skolā.

Tādējādi patlaban plānots, ka tiks izmantoti gan laboratoriju skrīninga testi, gan antigēnu testi. Turpmāk plānots vairāk paļauties uz antigēnu testiem. Pēc Veselības inspekcijas pārstāves paustā, plānots arī sākt vakcinēto pedagogu un darbinieku skrīningu ar paštestiem, kurus viņi veiks darba vietā. Savukārt pēc tam antigēnu paštestus veikšot arī vakcinētām kontaktpersonām. 

Alla Nogotkova norāda: Lai tām vakcinētām personām nevajadzētu ievērot karantīnu un skolotāji varētu turpināt mācīt bērnus un lai vakcinētie skolēni varētu turpmāk apmeklēt klātienes nodarbības, ja septiņu dienu laikā būs nodrošināta testēšana ar antigēna testiem.

Šādas izmaiņas veiktas, jo pašreizējā augstā saslimstība un ar to saistītā laboratoriju noslodze uzliek ierobežojumus to spējai iesaistīties skolu skrīningā.


Foto: Freepik