Skaidru ieguvumu no skolu apvienošanas Daugavpilī nav; Saeima pieprasa skaidrojumu

Nevis apvienot kā divas vienlīdzīgas, bet pie spēcīgās skolas pievienot vājo? Tāds priekšlikums šodien izskanēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, turpinoties diskusijām par skolu apvienošanas plāniem otrajā lielākajā Latvijas pilsētā. Ar saviem piedāvājumiem diskusija visplašāk iesaistījās bijusī izglītības ministre Ilga Šuplinska.

“Ja jūs gribat izvēlēties spēcīgo praksi, tad tā nav apvienošana, tā ir pievienošana. Savukārt, ja jūs gribat izpludināt un iznīcināt gan 12., gan 13. vidusskolas labo praksi, tur, starp citu, gan vienai, gan otrai ir šīs neaizstājamās vērtības. 13. tā ir mūzikas izglītība, savukārt 12. tā ir latviešu valoda. Kā arī milzīgais pieprasījums, ko pierāda abas skolas. Tad jūs tās apvienojat,” saka Ilga Šuplinska, Saeimas deputāte.

Daugavpils pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova: “Jā, mēs par šo ļoti daudz domājām. Bet tad, ja mēs kādu kādam pievienojam, tad mēs tam otrajam dodam signālu, ļoti konkrētu: jūs esat slikti, jūs slikti strādājat. Bet ne vienmēr tas ir tāpēc.”

“Ja ir kādi skaitļi, kas parāda, kā tiek ekonomēti kādi līdzekļi, vai tieši otrādi, palielinās skolēnu izvēle vai skolotāju darba samaksa, lūdzu, parādiet! Citādāk tā ir tāda ķīseļa maisīšana. Šobrīd esam nolēmuši, ka blakus esošajām skolām vajag vienu direktoru, droši vien arī ideoloģijai paklausīgu,” saka Ilga Šuplinska.

Komisija lūdza Daugavpils Izglītības pārvaldei sagatavot sīkāku informāciju par gaidāmajiem rezultātiem un kritērijiem apvienoto izglītības iestāžu vadības izvēlē. Papildus informācija nepieciešama, lai vērtētu, vai, apvienojot Daugavpils 12. vidusskolu ar kaimiņu skolu, netiek pārkāpts Valsts valodas likums. Atgādinām, ka tā ir vienīgā vidusskola Daugavpilī, kur mācības norit tikai latviešu valodā, proti, netiek īstenotas mazākumtautību programmas. Pēc reorganizācija tā kļūtu par bilingvālu izglītības iestādi. 


Foto: Freepik