Sievietes prieku sev sarūpē arī pašas

Talsu dāmas svētkus varēja svinēt pat divas dienas – tām pirmo reizi tika veltīts Sieviešu dienas tirdziņš. Tas reizē bija arī kā eksperiments, lai redzētu, kā Talsos darbotos vakara tirgus, kas citās pilsētās jau ierasta prakse. 

Talsu tirgus pavisam nesen renovēts. Durvis tirgotājiem un pircējiem ver ceturtdienu un sestdienu rītos. Bet nu vēlas pēcpusdienas saules pielietajā ēkā skan mūzika, svētku noskaņa uzburta ar dekorācijām. Dienu pirms 8. marta te rosās pirmā Sieviešu dienas tirgus dalībnieki.

Pirmajam Sieviešu dienai veltītajam tirdziņam pieteikušies vairāk nekā 30 tirgotāju. Arī tādi, kas ikdienā darbojas vien savās studijās. Šajā pasākumā piedalās ar vēlmi ļaut Talsu tirgum atdzimt. Daži šeit pat pašu pirmo reizi. “Mūsu tirdziņam ir jāaug un jāattīstās, jābūt skaistam, jo tirgus ir tirgus, tā nav ballīšu telpa. Tāpēc es gribu, lai šeit notiek labas lietas,” saka Inita Ozoliņa, zāļu sieva.

“Es piedalos, lai, pirmkārt, atbalstītu Talsu tirgu, jo šeit strādāju vairāk nekā 25 gadus. Lai redz, ka pavasaris nāk, lai cilvēki sāk iekustēties un nāktu uz tirgu,” saka Anita Ezergale, ziedu audzētāja.

Pirmais pēcpusdienas/vakara tirgus ir eksperiments, lai redzētu, kā tirgotāji un pircēji to atbalstīs. Redzot rosību notikumā, top skaidrs, ka vakara formāts būs uz atgriešanos. “Un rast iespēju atnākt apmeklētājiem, kuri strādā līdz pieciem, kā mēs esam pieraduši. Lai arī viņi var atnākt iepirkties, nebūtu jākavē darbs vai jāmeklē citas iespējas, kā to izdarīt,” saka Eva Zibene, Talsu tirgus vadītāja.

Daļa tirgotāju gan šeit plāno atgriezties tikai svētku reizēs, citiem āķis lūpā, lai savu produkciju uz Talsiem atvestu biežāk. “Nē, es pastāvīgi negribētu. Ja mēs Talsos atdzīvinātu tirgu un šeit būtu dažādas dizaina lietas, notiktu dizaina un mākslinieku tirgus, es noteikti parādītos vairāk ārpus savām telpām,” saka Monta Grīnvalde, zīmola “Hooked by Monta” radītāja.

Sieviešu dienas tirgū gana asprātīgi pie ziediem varēja tikt arī, ja tev neviens ziedus nedāvina.


Foto: Edgars Lācis