Saulkrastos atklāta unikāla velotrase

Saulkrastos pēc vietējo jauniešu iniciatīvas atklāta Latvijā unikāla velotrase. 600 kvadrātmetru lielajā trasē apvienota asfalta velotrase jeb “pump track” un skeitparka elementi, kā arī 3x3 basketbola laukums. Velotrasē iesācējiem apgūt braukšanas prasmes palīdzēs konstrukcijas, kas imitē bedres, sliedes, kāpnes un citus pilsētvidē sastopamus škēršļus.

Uldis Puzulis, viens no trases iniciatoriem: “Mums bija ekonomikas pulciņš, un mums bija jāizdomā kaut kāds projekts. Mēs bijām klasē, un skolotāja mūs nelaida no klases ārā kamēr mēs nebūsim izdomājuši. Daudz Saulkrastos ir jauniešu kam tas interesē, visu laiku var redzēt, ka ar skūterīšiem braukājās apkārt. Mazie pa trepēm lēka ar riteņiem arī. Es domāju, ka būs cilvēki šeit.”

Ap 600 kvadrātmetru lielā trase paredzēta dažādiem braucamrīkiem, izņemot motorizētos. Trasē integrēti skeitparka elementi, kas esot piemēroti gan iesācējiem, gan triku taisīšanai, bet tai blakus izbūvēta velotrase iesācējiem. Uzstādītas arī ceļazīmes, un trase marķēta atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.

Artjoms Smirnovs, “Velosolutions Latvija” pārstāvis: “Trase pati par sevi arī ir ļoti unikāla. Šis “pump track” jeb asfalta velotrase iekļauj sevī arī skeitborda elementus. Un šāda trase Latvijā ir pirmā, un es varētu teikt, ka arī visā Baltijā un Skandināvijā pirmā. Tā būs interesenta arī tiem, kas ir tendēti uz triku izpildi.”


Foto: saulkrasti.lv