Satiksmes ministrs atvainojas pasažieriem

Vērtējot problēmas autobusu satiksmē, atbildīgais ministrs Tālis Linkaits atzīst kļūdas, taču pats demisionēt negrasās un neredz arī iemeslu atbrīvot no amata atbildīgās amatpersonas no Autotransporta direkcijas. Lai turpmāk nepieļautu šādas situācijas, tiek izstrādāts rīcības plāns ārkārtas gadījumiem šajā nozarē.

Nozares ministrs Tālis Linkaits, atbildot uz ReTV Ziņu dienesta jautājumu, vai haoss autobusu satiksmē nenozīmē izgāšanos, rīkojot konkursu pasažieru pārvadātājiem, netieši atzina, ka šī problēma patiešām nav jauna. “Nupat Sabiedriskā transporta padome ir uzdevusi Autotransporta direkcijai līdz nākamajai sēdei sagatavot tādu kā ārkārtas situāciju risinājumu gadījumā, ja kāds reiss vai kādi vairāki reisi nenotiek, lai būtu iespēja piesaistīt citu pārvadātāju un šos reisus nodrošināt.” 

Par to, ka vajadzētu mainīt vadību Latvijas Autotransporta direkcijai, kas atbildīga par maršrutu tīkla plānošanu un pārvadātāju kontroli, ministrs nerunā – tāpat kā negrasās no amata atkāpties pats, par spīti tam, ka prasīta viņa demisija. Viņš gan uzsver savu atbildību – gādāt par to, lai pārvadājumi sāktu darboties “kā labi ieeļļots mehānisms”, bet tas nevarot notikt ātri. “Tas nav tāds ikdienas un vienkāršs pasākums. Protams, mēs paļaujamies, ka tie pārvadātāji, kas ir konkursos uzvarējuši, ka viņi rūpīgi gatavosies, bet arī neizslēdzam, ka ir, bija un ir radušās dažādas situācijas, kas šādā lielā pārejā – no viena pārvadātāja otrā – ir jārisina.”  

Te jāatgādina, ka daži no iesaistītiem pasažieru pārvadātājiem uzvarējuši konkursos, bet izskanējis, ka viņiem nav pat atbilstošu autobusu. Runājot par nenotikušies reisiem, Linkaits atgādināja pasažieru tiesības prasīt kompensēt par biļeti iztērēto naudu, kā arī doties uz galamērķi jebkādā citā veidā, piemēram, ar taksometru. Šādā situācijā varot rēķināties, ka izdevumus vēlāk segs par autobusu satiksmes nodrošināšanu atbildīgais pārvadātājs. 


Foto: Freepik