Satiksmes ministrija sāks pildīt pirms 2008. gada dotos solījumus

Satiksmes ministrija šogad paredzējusi sākt pildīt pirms 2008. gada Administratīvi teritoriālās reformas pagastiem dotos solījumus – sakārtot ceļus, kas ved uz novada centru. Šogad šim mērķim atvēlēts gandrīz 41 miljons eiro, kas ļaus sakārtot 1,4 procentus no sliktā stāvoklī esošajiem vietējās nozīmes ceļiem. Remontdarbus piedzīvošot arī autoceļš Bēne-Ukri Dobeles novadā.

Valsts vietējas nozīmes autoceļš, kas ved uz Ukru pagastu Dobeles novadā, sliktā un ļoti sliktā stāvoklī atkarībā no gadalaika bija vēl pirms 2008. gada Administratīvi teritoriālās reformas. Arī tā laika solījums, ka pēc reformas visi ceļi uz novada centru būšot asfaltēti, to neuzlaboja.

Šogad Satiksmes ministrijas ceļu remontplānos beidzot parādījies arī autoceļš V1113, kam gandrīz 13 kilometru garumā plānots veikt grants seguma divkārtu virsmas apstrādi, vien normāla ceļa neesamība daudzo gadu laikā darījusi savu. Pagastā deklarēti vien aptuveni 200 cilvēki. Dobeles novada domes opozīcijas deputāts Ainārs Meijers: “Tā nedrīkst runāt, ka jēgas vairs nav. Te ir arī uzņēmēji. Ukri ir palikuši tukši varbūt tāpēc, ka tas ceļš tāds ir. Pie tā vajag padomāt. Mūsu valsts politika pašreiz nav tāda, lai cilvēki nāktu uz laukiem atpakaļ, jo skolas te nav, kultūras nav, sporta arī nav. Ne ar ko nevar nodarboties, jo vienkārši cilvēku nav.”

Vēl vienam valsts nozīmes vietējam ceļam Dobeles novadā šogad plānots uzklāt asfalta segumu, bet vienu grants ceļu Satiksmes ministrija nodod pašvaldības īpašumā. Satiksmes ministra partijas biedri, kas Dobeles novada domē ir opozīcijā, norāda, ka problēmas ar ceļu slikto kvalitāti tāpēc neizzudīšot. “Šie ceļi, ko nodod pašvaldībām, ir tādā stāvoklī, kā tie ir – ne tajā labākajā. Mums gribētos, lai nodod krietni labākā stāvoklī, jo tā naudiņa, kas nāk līdzi, apmēram 1600 eiro uz kilometru, padomājam paši, ko par to var izdarīt,” saka Dobeles novada domes opozīcijas deputāts Edgars Gaigalis.

Valsts pārziņā ir 20 000 kilometru vietējas nozīmes valsts ceļu, no kuriem sliktā un ļoti sliktā stāvoklī ir aptuveni puse. Šogad būvdarbi plānoti 141 kilometram vietējas nozīmes ceļu. Kā ReTV skaidro satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs, tie būšot ceļi, kas savieno pagastus ar novadu centriem. “Dobelniekiem ir paveicies, jo viņiem remontē divus posmus. Skatāmies, lai arī citi valsts reģioni netiktu atstāti novārtā. Tas būtu sadalīts pēc tāda kā reģionāla principa. Turpmākos trīs gados tur būs papildus līdzekļi. Šogad 11,5 miljoni, nākamgad – 15 miljoni, bet pēc diviem gadiem jau 17 miljoni. Pietiekami liela summa, lai šo mērķi varētu sākt pildīt.”

Šā gada budžetā autoceļu uzturēšanas darbiem un būvniecībai kopumā paredzēti gandrīz 342 miljoni eiro. No tiem 76,5 miljoni reģionālo autoceļu būvdarbiem, bet 40,9 miljoni eiro vietējo ceļu būvniecībai.