Satiksmes dalībnieki arvien retāk mēģina uzpirkt policistus

Satiksmes dalībnieki arvien retāk mēģina uzpirkt policistus, turklāt samazinās arī kukuļus ņemošo policistu skaits, liecina jaunākā Valsts policijas apkopotā informācija.

Šogad līdz 13.oktobrim Valsts policija sākusi 48 kriminālprocesus par kukuļdošanas gadījumiem Valsts policijas amatpersonām. Visvairāk kukuļdošanas gadījumi šogad fiksēti tieši Rīgas reģionā - tādi bijuši 22. Tāpat liela daļa no kopējā skaita reģistrēti Zemgales reģionā - 17. Absolūti lielākā daļa no šiem gadījumiem bijuši, lai izvairītos no soda saņemšanas par paveiktu pārkāpumu ceļu satiksmē, aģentūru LETA informēja policija.

Kukuļdevēju skaits no gada uz gadu ir mainīgs, taču kopējā tendence ir vērojama pozitīva, jo, salīdzinot vairāku gadu griezumā, kukuļdevēju skaits samazinās. Pēdējos gados visbiežāk kukuļdošanas gadījumi tika fiksēti Zemgales reģionā, taču šogad līdz 13.oktobrim visvairāk kukuļdošanas gadījumi reģistrēti Rīgas reģionā. Piemēram, pagājušajā gadā kopumā tika uzsākti 59 kriminālprocesi par kukuļdošanas gadījumiem.

Pēdējos trijos gadījumos, kas divu nedēļu laikā konstatēti Rīgas reģionā, personas devušas kukuli Valsts policijas amatpersonām, lai izvairītos no soda par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Visos gadījumos kriminālprocesi jau nodoti prokuratūrai paātrinātā kārtā kriminālvajāšanas sākšanai.

Piemēram, aizvadītās nedēļas izskaņā, 7.oktobrī, Rīgā, Lielirbes ielā, kāds 1985.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "Ferrari", pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu un, lai netiktu pieņemts administratīvā pārkāpuma lēmums, deva kukuli Valsts policijas amatpersonām ne mazāk kā divas 50 eiro banknotes.

Tāpat septembra izskaņā divos gadījumos ātrumpārkāpēji, lai izvairītos no soda par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, likumsargiem centušies dot kukuli 50 eiro vērtībā. Viens gadījums fiksēts 27.septembrī Ķekavas pagastā, kad 1958.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "Hyundai", pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, bet otrs gadījums noticis 30.septembrī, kad 1989.gadā dzimis automašīnas "Audi" vadītājs centies izvairīties no soda par ātruma pārkāpumu.

Piedāvāto summu apmērs šogad līdz 1.oktobrim svārstās no 10 līdz pat 2000 eiro, bet kopējais piedāvātā kukuļu summas apmērs pārsniedz gandrīz 8000 eiro.

Tāpat vairākkārtīgi samazinājies gadījumu skaits, kad Valsts policijas darbinieki bijuši kukuļņēmēji. Ja 2020.gadā pirmajos deviņos mēnešos bija sākti 13 kriminālprocesi par kukuļņemšanu, tad 2021.gadā šādā pat periodā bija sākti trīs, bet šogad - tikai viens.


Foto: Freepik