Sapnis par zirgu un māju laukos

Kristīne Leščinska savu bērnību pavadījusi Rīgā, līdz kopā ar ģimeni pārvācās uz lauku māju Bērzkrogā. Jau no mazotnes zirgi ir bijuši viņas sirdslieta, tāpēc arī viens no Kristīnes mērķiem bija iegādāties pašai savu zirgu. Sieviete sarunā atklāj, ka naudu pirmajam zirgam krājuši teju visi ģimenes locekļi. Pēc kāda laika jau viņas sētā ieradusies ķēve Demetra.

Lai gan Kristīnei joprojām tuva ir galvaspilsēta Rīga, par dzīvi Bērzkrogā viņa nesūdzas, jo netālu ir Cēsis, arī pamata darbavieta un draugi. Tā kā zirgu uzturēšana prasa daudz darba un laika, zirgu saimniece ir atradusi arī domu biedrus - cilvēkus, ar kuriem kopā rūpējas par šiem dzīvniekiem. “Iveta ir tā, kura palīdz pie katra soļa. Viņai arī zirgi ir sirdī, tad mēs tā kopīgi - viņa vairāk ar ratu braukšanu un ganāmpulku, es ar jāšanu un meiteņu trenēšanu.”

Šobrīd Kristīnes sētā ganās pieci zirgi, kuri prasa savu uzmanību un īpašu pieeju, jo katrs no šiem dzīvniekiem ir ar savu raksturu, tomēr ir bijis laiks, kad daži zirgi savā starpā nespēj sadzīvot. Saimnieces Kristīnes pieredzes stāstā ir bijis laiks, kad zirgs nespēj sadzīvot arī ar cilvēkiem. “Viņa bija nervoza cilvēku klātbūtnē. Mums viss darbs ar šo zirgu bija sarežģītāks un ilgāks nekā parasti. Bija reizes, kad man pilnīgi rokas nolaidās, jo nesanāk… Viens solis uz priekšu, atpakaļ bija trīs.”

Salauztas ilksis un zirgu rati - tā bija tikai daļa no piedzīvotā ar temperamentīgo zirgu, tomēr brīdī, kad izskanēja jautājums par to, kas šobrīd notiek ar minēto zirgu, Kristīne smaida un stāsta, ka viss ir labi. Zirgs atrodas Somijā un jaunie saimnieki ir apmierināti, tāpēc ieguldītais darbs un laiks šī zirga attīstībā un pieradināšanā nav bijis velts. 

Pārbaudījumi ir, bija un būs, tomēr jaunā zirgu saimniece nebaidās no jauniem izaicinājumiem, sarunas beigās atklājot, ka zirgs ir viņas terapija, hobijs, dzīvesveids un viss kopā!