Sāls, ko kaisa uz ielām, var radīt veselības problēmas suņiem

Sāls, ko kaisa uz ielām, suņu ķepām pastaigu laikā nav tā labākā kombinācija. Tas suņiem var radīt nopietnas veselības problēmas. Sniegs un sals vēl vairāk pastiprina nātrija hlorīda slikto ietekmi – ķepām var sākt plaisāt spilventiņi, kā dēļ var sākties iekaisums. Tā nesen notika arī Artūra Ščedrova četrkājainajam draugam Karātam. Tagad jālieto antibiotikas, kā arī uz kādu laiku jāaizmirst par garām pastaigām ārā.

Suņa saimnieks Artūrs Ščedrovs stāsta: “Redzēju, ka viņš sāk laizīt un viņam sāp pēdiņa. Viņš to laiza un pieklibo. Izdomājām pie vetārsta aizvest. Aizvedām pie vetārsta, un vetārsts pateica, ka ir pēdiņa iekaisusi, un diezgan traki, ka tūska ir, ka vajadzēs ārstēt. Tā arī teica vetārste, ka sāls dēļ. Viņš pats vēl laizīja un izplatīja to iekaisumu. Tagad jātur tā rēta sausa, jākopj. Tagad vismaz nedēļu mājas režīmā jāārstē.”

Vineta Stašāne, veterinārārste, pauž, ka ziemas periodā suņi ar sāls ietekmē iekaisušām ķepām ir viņas darba ikdiena.

“Sunim pēc pastaigām var rasties gan ķepiņu apsārtums, gan suns pastiprināti var laizīt ķepas, jo viņam sāp. Tās ir sāpes. Ja suns ir jutīgs uz šo vielu, tad var arī būt iekaisumi smagāki. Diemžēl nokļūstot mutē, šis maisījums var izraisīt arī vemšanu, caureju, pat saindēšanos, ja viela uzņemta vairāk,” stāsta veterinārārste.

Vedot suni pastaigā, jāizvairās no ielām un ietvēm, ko kaisa ar pretslīdes materiāliem. Protams, dzīvojot pilsētā ir grūti atrast pastaigu vietas, kas nebūtu apstrādātas ar sāli. Veterinārārste iesaka vēl citus risinājumus.

Vineta Stašāne uzsver, ka ir speciāli vaski ķepiņām, ziedes, ar ko pirms pastaigas apstrādāt mīluļa ķepas. Pēc pastaigas esot ieteicams novannot, kā arī vēlreiz ar līdzekļi apstrādāt ķepiņas. “Dzīvniekiem, kuri ir īpaši jutīgi, izmantot speciālos zābaciņus, pieradināt suni pie apģērbšanas zābaku veidā. Un arī vēderiņus maziem sunīšiem ieteicams sargāt, tāpēc – kombinezons un zābaciņi.”

Veterinārārste uzsver, ka īpašie līdzekļi jeb ziedes un spreji noderēs arī, lai pasargātu mājdzīvnieku ķepas no ledus un aukstuma izraisītiem kairinājumiem.


Foto:Pexels.com