Sākusies pieteikšanās skolēnu nodarbinātībai; valsts apmaksās 11 000 darba vietas

Līdz skolēnu vasaras brīvlaikam atlicis aptuveni mēnesis. Daudzi šos trīs mēnešus gaida ne tikai tādēļ, ka vēlas atpūsties no mācībām, bet arī - lai strādātu un piepelnītos. Tieši šodien sākas pieteikšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) skolēnu nodarbinātības vasaras programmā.

Mareks ir viens no daudzajiem skolēniem, kurš ir izmantojis iespēju strādāt vasarā. Pērn multimediju dizaina students strādājis kokapstrādes uzņēmumā. “Pieteicos skolēnu programmā. Pārrunās teica, ka iedos man iespēju. Ja tu nezini, kur strādāt, tad vari tur pieteikties. Viss bija saprotami, viegli un ātri,” stāsta Mareks, skolēns Vidzemē.

Jaunietis iesaka izmantot šādu iespēju arī citiem vienaudžiem, jo darbs vasarā ļauj ne tikai nopelnīt naudu, bet arī iemācīties daudz jauna: “Tev ir portfolio lielāks, pieredze ir lielāka. Nākotnē nav bail meklēt un iesaistīties darbā. Esi arī vairāk atbildīgs par sevi. Tu iemācies pamosties un laicīgi atnākt uz darbu, runāt ar citiem cilvēkiem.”

NVA direktore Evita Simsone: “Atveram reģistrēšanos soli pa solim, katru dienu pievienojot kādu reģionu. Šodien var reģistrēties bērni jau Rīgas reģionā. Rīt gaidīsim uz reģistrāciju bērnu Kurzemes un Zemgales reģionā. 5. maijā pievienosies arī Latgale un Vidzeme.”

Programmas īstenotāji sola, ka šogad būs pieejamas vairāk darbavietas nekā citus gadus. “Šogad esam varējuši apstiprināt visas tās darba devēju pieteiktās vietas, kas bija domātas jauniešu nodarbinātībai. Tās šogad ir gandrīz 11 000, ar lielāko īpatsvaru Rīgā – 43%,” pauž Evita Simsone.

No valsts budžeta līdzekļiem šogad atvēlēti vairāk nekā trīs miljoni eiro skolēnu darba vietām. “Aicinām no Ukrainas civiliedzīvotāju bērnus arī izmantot šo iespēju un piedalīties vasaras nodarbinātības pasākumā. Uz Ukrainas bērniem neattiecas nekādi speciāli nosacījumi,” saka Evita Simsone.

Vislielākais vakanču skaits šajā programmā ir tirdzniecības un lauksaimniecības nozarēs, taču iespēja pieteikties ir arī biroja un administratīvajos darbos. Aizvadītajā vasarā ar NVA līdzfinansējumu darba vietas piedāvāja gandrīz 700 darba devēji.  


Foto: Freepik