Saistībā ar pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas mobilizē papildus robežsargus un pieprasa atbalstu no armijas

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, no šodienas Valsts robežsardze mobilizē papildus dienestā esošos robežsargus ārējās valsts robežas apsardzības stiprināšanai, aģentūru LETA informēja robežsardze.

Šāds lēmums pieņemts dēļ strauji pieaugušā hibrīdapdraudējuma uz Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas aizvadītajā diennaktī, kad konstatēti 96 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot valsts robežu, kā arī ar pastiprinātu Baltkrievijas varas iestāžu iesaistīšanos nelegālo imigrantu plūsmas organizēšanā. 

Tostarp tas saistīts arī ar riska informāciju, kas liecina par iespējamu hibrīdapdraudējuma pieaugumu.

Valsts robežsardzes amatpersonām tiek pārtraukts piešķirt ikgadējos atvaļinājumus un amatpersonas, kuras šobrīd atrodas ikgadējā atvaļinājumā tiek atsauktas no tā.

Tāpat Valsts robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Jau ziņots, ka šogad kopumā no nelikumīgas Latvijas- Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēts 5799 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 292 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā būs spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms.

Pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.