Saeima skatīs sodu pastiprināšanu par cietsirdību pret dzīvniekiem

Saeima šodien otrajā lasījumā skatīs Krimināllikuma grozījumus, ar ko plānots pastiprināt sodu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, informēja Saeimas Preses dienestā.

Deputāti galīgajā lasījumā lems par Elektroenerģijas tirgus likuma izmaiņām, kas paredz segt pusi būvdarbu izmaksu arī lielas jaudas pieslēgumiem.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūgusi sēdes darba kārtībā pirmajā lasījumā iekļaut izmaiņas likumā, ar ko plānota cietumu sistēmas reforma.

Sēdes darba kārtībā ir lēmuma projekts par Veronikas Krūmiņas apstiprināšanu par Satversmes tiesas tiesnesi.

Paredzēts skatīt arī Pieprasījumu komisijas atzinumu par deputātu pieprasījumu izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai (JV) "Saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas un tās pakļautībā esošo tiešo pārvaldes iestāžu iesaisti iepirkumā vai cenu aptaujā (tirgus izpēte) - pētījums "Iespējamais sadarbības modelis skolotāju darba samaksas principu pilnveidošanā"".

Tāpat deputāti skatīs Pieprasījumu komisijas atzinumu par deputātu pieprasījumu Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) "Par projekta "Rail Baltica" realizāciju un par to sniegto satiksmes ministra pretrunīgo informāciju".

Deputātiem būs jālemj arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu Saeimas komisijām, tostarp izmaiņām Imigrācijas likumā, kas saistītas ar valodas eksāmenu Krievijas pilsoņiem.


Foto: Freepik; ilustratīvs