Saeima atzīst Krieviju par teroristisku valsti

Saeima šodien pieņēma paziņojumu, kurā Krievijas uzbrukumi Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek atzīti par terorismu un Krievija par terorismu atbalstošu valsti. 

Galvenokārt šis ir politisks paziņojums - tā ReTV Ziņām norāda Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols. Tomēr tas ietver arī aicinājumu Eiropas Savienības dalībvalstis nekavējoties apturēt tūrisma vīzu izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem. Latvija šādas vīzas kaimiņvalstu pilsoņiem neizsniedz jau teju nedēļu. “Mēs aicinām tūlītējas, daudz plašākas un dziļākas sankcijas pret Krieviju īstenot. Mēs uzsveram, ka nedrīkst mīkstināt līdz šim pieņemtās sankcijas. Vēl vairāk uzsveram sniegt bez kavēšanas militāro, politisko un diplomātisko palīdzību Ukrainai, finansiālo tajā skaitā. Tas arī paver potenciāli ceļu juridiski konfiscēt Krievijas īpašumus, attiecīgi tos pēc tam novirzīt Ukrainas atjaunošanai. 

Balsojumā par ziņojumu nepiedalījās partijas “Saskaņa” deputāti. Tās frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs ReTV Ziņām norāda - šis lēmums esot kūdoša provokācija pret Latvijā dzīvojošiem cittautiešiem. 13. Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs: “Kādus nelaižot, kādus izraidot,  manuprāt, tas ir provokatīvi, nevajadzīgi, tas nekādā veidā nekaitē Krievijai. No otras puses tas nekādā veidā nepalīdz ukraiņiem cīnīties ar agresoru. Bet vienlaicīgi rada šeit raganu medības, aizvien lielāku neiecietību, dusmu, baiļu, naida situāciju.”

Līdzīgu rezolūciju jau maijā pieņēma Lietuvas parlaments, šāda Ideja tiek apspriesta arī Igaunijā.  Foto: Freepik