Sabiedrībai nav skaidrs, kur un kā notiek Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise tā dēvētā e-formātā šovasar ir vēl viens iemesls sabiedrības domu šķelšanai. Daļa uzskata, ka šis pasākums ir vien zemē nomesta nauda, nekādas norises nav pat pamanījuši. Tikmēr svētku rīkotāji uzsver - svētku kulminācija TV ekrānos vēl tikai gaidāma.

Sociālo mediju lietotāji pēdējā laikā dalās pārdomās, ka šovasar Latvijā notiek Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, bet līdz šim tos nav izdevies pat pamanīt. Dažs dzirdējis, ka kāda norise jau esot noslēgusies, bet - kur un kā - nekas nav zināms. ReTV Ziņu uzrunātie ļaudis atzīst, ka pagaidām dziesmu svētki tiešām nav likuši par sevi manīt. “Es neesmu manījusi. Varbūt, jo pati nepiedalos, bērnu un paziņas nepiedalās, tāpēc, nē,” saka Evija, rīdziniece.

Svētku ietvaros šobrīd esot noslēgusies viesošanās visos Latvijas jaunizveidotajos novados jeb ceļš “Saulesvija”. Tā ievaros organizatoru komanda pateicās visiem, kuri iesaistījās svētku norišu sagatavošanā. “Šos video jau var redzēt mūsu dažādos kanālos, arī montējās filma par šo notikumu, ir arī pabeigta filma mūsdienu deju norisei “Augstāk par zemi”, šobrīd procesā kokļu un pūtēju orķestru filmēšana visā Latvijā,” stāsta Inga Vasiļjeva, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pārstāve.

“Saulesvijas” video tapis arī Valmieras novadā. Tā pārstāvji gan sākotnēji pauda, ka svētku norisēs neiesaistīties. Šobrīd gan atsevišķi novada kolektīvi gatavojoties svētku video filmēšanas procesam. Valmieras novads jau maija beigās sagatavoja savu video sveicienu divpadsmitajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Interešu izglītības pedagogi Valmierā jau gatavojas jaunajam mācību gadam. Esot jādomā, kā bērnus un jauniešus motivēt iesaistīties koru un deju kolektīvos. Tikmēr dziesmu un deju svētku rīkotāji uzsver - šovasar visā Latvijā filmētos svētku norišu video no septembra līdz novembrim varēs redzēt sabiedriskā medija ēterā. “Gala rezultātu visi redzēsim rudenī, un aicinu atbalstīt savējos, lai ceļš būtu vieglāks un mēs aicinām to gala rezultātu sagaidīt televīzijā,” saka Inga Vasiļjeva.

Divpadsmitie Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēgsies 31. oktobrī. Šādā formātā valstij tie izmaksā nedaudz vairāk kā divi miljoni eiro. 


Foto: Inese Kalniņa