Ropažos notiks seminārs par šķēršļu likvidēšanu Latvijas upēs

Ropažu Kultūras centrā 19.maijā plkst.10 notiks seminārs "Šķēršļu likvidēšana Latvijas upēs - pētījumi, secinājumi, risinājumi un iespējas", aģentūru LETA informēja Pasaules Dabas fonda "LIFE GoodWater IP" komunikācijas vadītāja Margarita Apine.

Semināra mērķis ir pārrunāt situāciju, diskutēt par iespējām un risinājumiem dažādu fizisku šķēršļu likvidēšanai uz Latvijas ūdeņiem.

Uz Latvijas upēm ir vairāk nekā 1200 cilvēku veidotu fizisku šķēršu, kas būtiski ietekmē ūdeņu ekoloģisko kvalitāti, tajā skaitā zivju migrācijas iespējas. Hidromorfoloģiskā slodze ir galvenais iemesls, kāpēc vairāk nekā 65% Latvijas upju un ezeru ūdensobjektu nevar sasniegt labu ekoloģisko kvalitāti. HES un nozīmīgākie aizprosti rada būtisku slodzi uz 156 ūdensobjektiem.

Izvērtējot Latvijas upes, ir identificēti 70 zivju migrācijas šķēršļi, kuru ietekmes samazināšana ļautu būtiski uzlabotu zivju faunas stāvokli Latvijas upēs.

Pasākums notiek sadarbībā ar biedrību "Par lielu Lielo Juglu" un Ropažu novada pašvaldību.

Seminārā aicināti piedalīties pašvaldību, biedrību, iedzīvotāju rīcību grupu pārstāvji, upēm pieguļošo zemju, tajā skaitā būvju īpašnieki.

Semināram var reģistrēties, aizpildot tiešsaistes formu līdz 15.maijam "https://bit.ly/41TC1WS".Foto: Edijs Pālens/LETA