Rīgas Starptautiskais kino festivāls - pirmo reizi norise arī reģionos

Ar filmas “Es piedzimu Rosselīni” Latvijas pirmizrādi vakar, 14.oktobrī, sācies astotais Rīgas Starptautiskais kino festivāls, arī šogad piedāvājot pasaulē augsti novērtētas filmas, atzītu režisoru jaunākos darbus, kā arī klasiku.

Vienpadsmit dienas un vairāk nekā 100 filmas desmit tematiskajās kategorijās, tostarp piecos konkursos – tas ir Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kas šogad pirmo gadu ne vien galvaspilsētā, bet arī reģionos – Valmiermuižā un Madonā. “Tas, ko es redzēju un lasīju, piedāvājums ir brīnišķīgs. Ļoti vērtīgi, es ļoti priecājos, ka viņš ir Madonā. Skatīšos kinoteātrī, cik varēšu, skatīšos tiešsaistē, tur ir daudz filmas piedāvājumā, par ko es priecājos,” saka Santa, madoniete.

 “Tieši tiešsaiste palīdzēja mums pagājušajā gadā saprast, ka “RIGA IFF” neskatās tikai Rīgā. Tie skatījumi bija daudz dažādās pilsētās. Viens no mūsu mērķiem bija, ka mēs varētu uztaisīt tādas nelielas filiālītes, tas ir tāds ilgtermiņa mērķis. Tas prasa ļoti lielu resursu ieguldījumu ne tikai no festivāla puses, bet arī no vietas. Tā nu sanāca, ka šajā gadā sanāca sadarbība tikai ar diviem. Ir Valmiermuiža un kino Madonā, kur pašvaldība ir ļoti pretim nākoša un grib redzēt festivālu pie sevis,” atzīst Paula Bērziņa, “RIGA IFF” pārstāve.

 “Madonā mēs skatīsimies četras no piedāvātajām festivāla filmām. Šīm filmām vienmēr ir augsta mākslinieciskā vērtība un stāsts, ko šīs filmas nodod skatītājam,” stāsta Aigars Noviks, “RIGA IFF” koordinators Madonā.

Tieši tas, kā uzsver uzrunātie, ir viens no “RIGA IFF” mērķiem – skatītāju izglītot un rosināt domāt. “Tas nav kaut kas, ko var redzēt katru dienu, tā ir iespēja redzēt kino, kas ir daudz vairāk, nekā vienkārši izklaide, un tas kino tiek pievests klāt, turklāt tas ir uz lielā ekrāna, kas ir īstā vieta, kur jābūt kino, nevis mājās, noteikti. Kino dzīvo kinoteātros,” pauž Daniela Zacmane, kino pētniece.

Arī šogad programmā, kā ierasts, prestižos kino festivālos apbalvotas filmas, ziemeļvalstu kino, programma bērniem, īsfilmas, arhitektūrai veltīta filmu izlase, kā arī ievērojami daudz pirmizrāžu. “Es kā kino mīlis gribētu izcelt sadaļu, kas veltīta Roberto Rosselīni, visai dzimtai. Tur ir gan vecas filmas, kur spēlē Ingrīda Bergmane, gan jaunas filmas, kur spēlē viņu meitas. Ap šo dzimtu saistītas gan spēlfilmas, gan dokumentālās filmas. Tas tāds ļoti interesants piegājiens, kā caur vienu personību, kurš ir daudz devis kino un kā kino par to reflektē šobrīd,” saka Daniela Zacmane.

Būtiski, ka festivāla ietvaros norisināsies vairākas pandeļdiskusijas, un teju pirms visiem klātienes seansiem paredzēta tikšanās ar kādu kino industrijas pārstāvi. 


Foto: Freepik