Rīgā Krievijas "vēlēšanās" nobalsojuši 2,15% no balsstiesīgajiem

No plkst.8 līdz plkst.19 šodien Rīgā notiekošajās Krievijas prezidenta "vēlēšanās" piedalījušies 2,15% no visiem balstiesīgajiem Krievijas valstspiederīgajiem Latvijā, liecina Valsts policijas aplēses.

Valsts robežsardze kopā ar Valsts policiju līdz plkst.19 pārbaudīja 901 Krievijas valstspiederīgo "vēlētāju", no tiem 23 personām beidzies uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš.

Jau ziņots, ka laikā līdz plkst.17 Valsts policija administratīvi aizturēja četras personas. No aizturētājām personām divas aizturētas par sabiedriskās kārtības traucēšanu, viena par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā, bet vēl viena persona aizturēta par pret citu personu vērstu agresīvu uzvedību, draudot tai izdarīt kaitējumu.

Valsts policijas pārstāvji atgādina, ka dienesti brīdināja, ka reakcija būs tūlītēja un asa, ja tiks konstatēti pārkāpumi, it īpaši, ja tie būs saistīti ar militārās agresijas vai kara noziegumu slavinošu un attaisnojošu simbolu izmantošanu. Ņemot vērā, ka dienas laikā ir fiksēts tikai viens šāds gadījums, policija lēš, ka gan preventīvs dienestu darbs, gan iepriekšējie brīdinājumi ir ņemti vērā.

Dienesti turpina strādāt pastiprinātā režīmā, uzraugot sabiedrisko kārtību un drošību, atzīmē Valsts policijas pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Valsts policija un Valsts robežsardze šodien pie Krievijas vēstniecības veic stingru Krievijas valstspiederīgo uzturēšanās nosacījumu Latvijā ievērošanas kontroli. Tiek pārbaudīts katra vēlētāja personu apliecinoša dokumenta un uzturēšanās tiesību apliecinoša dokumenta - vīzas vai uzturēšanās atļaujas - derīguma termiņš un personas uzturēšanās Latvijā likumība.

Ja personas atteiksies atklāt savu identitāti un nesniegs informāciju amatpersonām, nepildīs amatpersonu likumīgās prasības, kā arī veiks citus pārkāpumus, tās tiks aizturētas un viņu atbildība tiks vērtēta ar visu likuma bardzību.

Šajā nedēļas nogalē Latvijas dienesti strādā pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu Latvijā sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī Latvijas likumu ievērošanu, tai skaitā attiecībā uz noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanas un slavināšanas nepieļaujamību.


Foto: Paula Čurkste/LETA