Rīgā hlorēs ūdensvadus

No šodienas līdz piektdienai visā Rīgā plānota ūdensvadu tīklu profilaktiskā dezinficēšana jeb hlorēšana, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas ūdens" Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

Uzņēmumā norāda, ka gan veselībai draudus tas nerada, taču ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni.

Saimnieciskiem darbiem ūdeni var droši lietot arī bez vārīšanas. Mājdzīvniekiem, putniem, zivtiņām u.c. paredzēto ūdeni pirms došanas lietošanai ieteicams nostādināt, tāpat nepieciešams rīkoties arī telpaugu laistīšanas gadījumos.

Ūdensvadu dezinficēšanas laikā krāna ūdens var iegūt nepatīkamu aromātu, tam var būt arī neliela hlora piegarša, taču šī viela dezinfekcijai izmantojamajos daudzumos nav veselībai bīstama. 

Kā ziņots, "Rīgas ūdens" apgrozījums 2022.gadā bija 65,725 miljoni eiro, kas ir par 17,7% vairāk nekā 2021.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 6,4% un bija 5,161 miljons eiro.

Vienlaikus pērn deviņos mēnešos "Rīgas ūdens" apgrozījums bija 45,664 miljoni eiro, bet peļņa - 3,007 miljoni eiro.

"Rīgas ūdens" nodrošina pilsētas ūdensapgādes pakalpojumus Rīgā un vairākās Pierīgas teritorijās - Ādažu, Ropažu, Mārupes un Ķekavas novadā, kā arī notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumu.


Foto: Freepik; ilustratīvs