ReTV un Factum: partiju trijniekā JV, NA un AS

ReTV Ziņu dienesta rīcībā nonākuši jaunākie partiju reitingi. Aptauju kompānija “Factum” veica no 2. līdz 6. septembrim.

Pirmajā vietā joprojām atrodas “Jaunā Vienotība” - tai 21.9%. Šoreiz popularitātes kāpums par 1.2 procentpunktiem. Otrajā vietā atkal ierindojas “Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK” ar 10.2 %, viņiem šoreiz neliels reitinga kritums. Aizvien uz augšu reitingu tabulā turpina kāpt “Apvienotais saraksts”, kas nu jau ierindojas trešajā vietā, kopš iepriekšējās aptaujas popularitāti kāpinot par 0,8 procentpuktiem. Par vienu vietu zemāk līdz ar to partiju popularitātes reitingā ir nokritusies “Saskaņai”, ieņemot 4. vietu, tiesa gan kritums ir neliels - par 0,2 procentpuktiem. Piektie ir Zaļo un zemnieku savienība ar 7,5 %, 

sestie ir “Progresīvie”, septītajā vietā “Attīstībai/Par!”. Viņiem šoreiz vislielākais kritums - par 1,9 procentpunktiem. Astotie ir “Stabilitātei!” Kā pēdējie, kas šajā reizē pārsniedz 5% barjeru, kas nepieciešama, lai iekļūtu Saeimā, 9. vietā ierindojas Latvijas Krievu savienība.

Runājot par partijām, kas pagaidām nepārsniedz 5% barjeru, pirmā aiz strīpas 10. vietā ierindojas “Latvija Pirmajā vietā”, savukārt, nokrītot par 0,4 procentpunktiem un līdz ar to sasniedzot 4,7%, aiz šīs simboliskās 5% barjeras šoreiz ir palikuši “Konservatīvie”, kuri reitingu tabulā tagad ir 11. vietā. Uzreiz aiz viņiem ierindojas “Katram un katrai” ar 3,3 %. Šai partijai ir lielākais kāpums - par 1,6 procentpunktiem. Tālāk reitingā ierindojas tādi politiskie spēki kā “Suverēnā vara”, “Republika”, “Tautas kalpi Latvijai”, “Tautas varas spēks”, “Apvienība Latvijai”, Kristīgi progresīvā partija un “Vienoti Latvijai”.  

Foto: Ivars Soikāns/LETA