ReTV jauns raidījums "Nauda runā" – par cenām, reformām, naudas apriti valsts un pašvaldību kasēs

Kanāls ReTV un portāls TVNET piedāvā jaunu raidījumu “Nauda runā” par šobrīd aktuālākajiem jautājumiem – cenām, reformām, naudas apriti valsts un pašvaldību kasēs. Tā mērķis ir analizēt – kas notiek ar cenām Latvijā un pasaulē; cik lietderīgi tiek tērēta valsts un pašvaldību nauda; vai reformas attaisnojas un kādas ir kļūdas. Raidījumu vadīs Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors Arnis Sauka.

Pirmajā raidījumā tiks vērtēta administratīvi teritoriālā reforma – vai un kā finansējums sasniedz pašvaldības; cik lietderīgi to tērē un kā labot kļūdas, kas izgaismojas jau tagad – mēnesi kopš reformas stāšanās spēkā? Un kā politika un politiķi ietekmē to, kas notiek pašvaldībās. Saruna ar atbildīgo ministru Artūru Tomu Plešu, politologu, LU sociālo zinātņu fakultātes dekānu Jāni Ikstenu un ekonomistu, karšu izdevniecības Jāņa sēta galveno redaktoru Jāni Turlaju.

Viens no profesora Arņa Saukas saukļiem, vadot raidījumu, ir: “Nauda runā skaļi, un tā tiešām runā.” Katra raidījuma fokusā būs viens jautājums, kas tiks analizēts ar augstākā līmeņa politiķiem un ekspertiem.

Pirmais raidījums “Nauda runā” jau pirmdien, 9.augustā 20.00 kanālā ReTV, bet nākamajā dienā – portālā TVNET.

Projektu līdzfinansē NEPLP no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem
#NEPLP2021