ReTV dodas līdzi Valsts policijas reidā - fiksēti vairāki ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji

Šonedēļ visās Eiropas Savienībā norisinās atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa, kur pastiprinātu uzmanību pievērš atļautajam braukšanas ātrumam un citiem pārkāpumiem. ReTV komanda devās līdzi Valmieras iecirkņa policistiem.

Pulkstenis ir pusseptiņi no rīta. Valmieras ielas vēl ir klusas. Valsts policijas viena no ekipāžām dodas reidā, līdzi dodas arī ReTV filmēšanas komanda. Pēc policijas sacītā, agros rītos autovadītāji bieži vien domā, ka pārkāpt ātrumu var drošāk - nepamanīs.  “Pārsvarā visiem vienādi attaisnojumi - darbs. Pēcpusdienā - uz māju. Darba ziņā kavē. Taksometra vadītāji skrien, pa pilsētu pārkāpj noteikumus,” skaidro Gatis Liepiņš, Valsts policijas pārstāvis, un turpina, “lielākie ātrumi ir Matīšu ceļš - 135, 147km/h. Liegums izmantot autovadītāju apliecību trīs mēnešus, tad raud ceļa malā.” “Autoskolās jau stāstīt par iespējamiem sodiem. Man šķiet, ka tās stundas nav paredzētas, kas draud par likuma pārkāpšanu. Jaunieši, kā noliek tiesības, sāk brīnumus taisīt.”

Aiz līkuma parādās pirmais ātruma pārkāpējs. Policijas radarā parāda pretī braucoša autovadītāja ātrumu 112km/h. Policijas ekipāža griež riņķī, drīz vien saruna ar pārkāpēju - esot kavēts darbs. Autovadītājs tiek sveikā cauri ar brīdinājumu. Bet nav ilgi jāgaida un kārtējais “ķēriens” - pretī brauc auto bez numurzīmes.  Kā iemeslu par numurzīmes neesamību autovadītājs stāsta, ka no rīta, braucot uz darbu, priekšā ir izskrējis meža zvērs. Policists palīdz pieliekt numurzīmi, autovadītājs turpina ceļu, sodu nesaņemot. Pēc brīža trešais pārkāpējs tiek pie 20 eiro naudas soda, jo braukšanas ātrums bija 117 kilometri stundā pie atļautā ātruma 90.

Braucot atpakaļ uz iecirkni, policisti uzsver, ka bieži vien saskaras ar negatīvu attieksmi no autovadītāju puses: “Vakar viens onkulis lamāja visu valdību. Viņam mašīnai nav tehniskā apskate, apdrošināšana, nav dokumenti kārtībā, bet valdība ir vainīga.”

Pēdējie pieejamie dati liecina, ka kopumā no akcijas sākuma par ātruma pārsniegšanu ir apturētas 699 personas.