Puse VUGD depo kritiskā stāvoklī

Teju puse Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīcībā esošie depo šobrīd ir kritiskā stāvoklī, sen vairs neatbilst mūsdienīga operatīvā dienesta vajadzībām. Šobrīd ir izsludināts iepirkums par 8 jaunu depo celtniecību.

Rūjienas centrā līdz 2022. gada beigām taps jaunais depo, kur mājvieta būs arī Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.

Šobrīd Rūjienas posteņa glābēji ar nepacietību gaida, kad sāksies reāli darbi. Pašreizējais depo atrodas kādreizējā krogus ēkā, kurai drīzāk jau piedēvējama muzejiska vērtība.

Šobrīd tās ir teju deviņas papildus sekundes, kas jāpavada, lai atvērtu un pēc automašīnas izbraukšanas vēl arī aizvērtu garāžas vārtus. Nelaimes gadījumā tas var būt izšķiroši. Posteņa komandieris ReTV Ziņām rāda - Rūjienas depo aizvien ir vecās “ZIL” autocisternas, jo jaunas mašīnas šeit nemaz nevar iebraukt.

VUGD Rūjienas posteņa komandieris Mārtiņš Lingarts saka: “Pašu rokām veikts paaugstinājums, salikti griesti, reģipša plāksnes, jo kādreiz bija zems, bet, kad gaidīja jauno auto, visu paaugstinājām, bet tomēr grīda brūk iekšā, un te var redzēt, ka līdzekļu trūkuma dēļ vēl nav pabeigts betonēt.”

Tikmēr koka detaļas no šļūteņu žāvēšanas torņa kuru katru mirkli kādam draud uzgāzties uz galvas. Lai parādītu sapuvušās konstrukcijas, komandieris drosmīgi dodas augšup pa šaurām kāpnēm, kas vēl pie tam krietni sašķiebušās.

Mārtiņš Lingarts: “Vīri vēl kāpj augšā. Jā, jā - ziemā. Vasarā tad žāvējam uz jumta. Ja mēs žāvēsim telpās, tās jau nežūst, sāks pelēt, un iekšā ir gumijas. Ugunsgrēkā tās sekas tad būs jūtamas.”

Šobrīd Rūjienas depo nav arī piemērotas vietas, kur glābējiem pēc izsaukuma izžāvēt izmirkušos tērpus.

Rūjienas depo ir viens no 45 kritiskā stāvoklī esošajiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo. Kopā visā Latvijā ir 91 depo. Astoņus no tiem Kandavā, Saulkrastos, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Priekulē, Aizputē un arī Rūjienā iecerēts uzbūvēt no jauna.

Līdz 2026. gadam, piesaistot līdzekļus no Eiropas fondiem, iecerēts uzcelt vēl astoņus citus reģionālas nozīmes depo, tajā skaitā Liepājā, Madonā un Daugavpilī. Bet pārējos, kritiskā stāvoklī esošos, plānots sakārtot publiskās un privātās partnerības projektu ietvaros.

 


Foto: Valmieraszinas.lv