Politologs par “Nacionālo apvienību”: viņi nevienu neizbrīna

“Nacionālā apvienība” ir viens no vecākajiem politiskajiem spēkiem, kas piedalās šajās Saeimas vēlēšanās. Tā izveidojās 2011.gadā, saplūstot divām partijām – “Visu Latvjai!” un “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. TB/LNNK savukārt izveidojās, apvienojoties diviem politiskajiem spēkiem, no kuriem senākais – Latvijas Nacionālās neatkarības kustība – kā politiska organizācija darbojās jau pagājušā gadsimta 80. gados. Visu šo laiku šo politiķu pamatpostulāts ir nacionālās vērtības.  

Politologs un SIA “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis par “Nacionālo apvienību” saka: sākoties karam Ukrainā, partijas kultivētā ideoloģija un dienas kārtība kļuvusi aktuāla teju visiem politikas spēlētājiem. “Pat tie, kuri nekad nebija par to runājuši, ir sākuši runāt par nacionālām vērtībām, nacionālo drošību, kas ir bijis raksturīgs “Nacionālai apvienībai”. Viņiem, es domāju ļoti labvēlīga situācija, jo viņiem nav nevienam jāpierāda, ko viņi domā, ko viņi saka. Viņi diezgan konsekventi ir kopuši savu nišu un savu vēlētāju. Viņi nevienu neizbrīna ar savu pozīciju.”

Rajevskis uzskata, ka šim politiskajam spēkam 14. Saeimas vēlēšanās ir ļoti labas izredzes tikt ievēlētam, tomēr jāuzmanās arī ar to, ka viņu niša - nacionālās vērtības - tiek izmantotas arī citu partiju saukļos, kas var noņemt balsis. “Saeimā viņi ir noteikti. Viņiem ir labas perspektīva būt otriem lielākajiem. Ja mēs skatāmies arī uz reitingiem, viņi var būt otra lielākā politiskā partija parlamentā.”Foto: Freepik