Policija "Positivus" laikā nav reģistrējusi būtiskus starpgadījumus

Mūzikas festivālā "Positivus" divās dienās reģistrēti 63 dažādi pārkāpumi, taču nav bijis būtisku starpgadījumu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Pirmajā festivāla dienā policija reģistrējusi 30 pārkāpumu, savukārt otrajā dienā - 33. Reģistrēto pārkāpumu skaits ir līdzīgs kā pērn, kad festivāls pirmo reizi notika Lucavsalā, norāda Gžibovska.

Policisti sekoja līdzi tam, lai netiktu lietotas narkotiskās vielas, un uzraudzībā palīdzēja arī kinologi ar dienesta suņiem. Daļa no sāktajiem administratīvo pārkāpumu procesiem ir tieši par narkotisko vielu glabāšanu vai atrašanos šo vielu ietekmē.

Par narkotisko vai psihotropo vielu iegādāšanos un glabāšanu ir sākti arī daži kriminālprocesi, kuros nozīmētas ekspertīzes. 

Tāpat sākti arī administratīvo pārkāpumu procesi par atrašanos tādā alkohola reibuma stāvoklī sabiedriskā vietā, kas traucē sabiedrisko kārtību, par atvērtu alkoholisko dzērienu iepakojumu, par alkohola lietošanu, ja to izdarījis nepilngadīgais, un citiem pārkāpumiem, piebilst policijas pārstāve.

Lai nodrošinātu drošu visu satiksmes dalībnieku pārvietošanos, tika piesaistīti arī papildus spēki satiksmes uzraudzībā. Lucavsalā tika reģistrēti tikai pāris pārkāpumi ceļu satiksmē, kad autovadītāji nebija iegādājušies obligāto civiltiesisko apdrošināšanu (OCTA).

Jau vēstīts, ka Lucavsalā piektdien un sestdien notika festivāls "Positivus", kurā uz trijām skatuvēm kāpa vairākas populāras mūzikas grupas.Foto: Paula Čurkste/LETA