Pieteikšanās augstskolās vēl nav noslēgusies; budžeta vietas joprojām pieejamas

Lai arī vasara ir jau pusē, pieteikšanās studēt augstskolās vēl nav noslēgusies, kā arī budžeta vietas ir vēl pieejamas.

Šobrīd ir noslēdzies pirmais uzņemšanas vilnis visās augstskolās Latvijā. Taču topošo studentu vidū valda ļoti liels apjukums par to, vai izraudzītā studiju vieta ir iegūta, jo elektroniskā pieteikšanās sistēma ir gana sarežģīta. “Mēs katru dienu saņemam daudz satrauktus zvanus gan no vecākiem, gan no jauniešiem pašiem par to, ka nav saprotams, ko šajā sistēmā darīt. Vai es esmu apstiprināts tajā augstskolā, kurā es vēlējos iesniegt, un tā informācija tur rādās daļēja un kaut kādā mērā nepilnīga. Un, nu, lūk, līdz ar to ir tāds satraukums, ja nu es neesmu ticis tajā savā pirmajā prioritātē,  neesmu saņēmis šo budžeta vietu, vai es varu vēl kaut kur pieteikties? Šobrīd tā lieta ir tāda, ka šajā sistēmā vairs neko darīt nevajag, šobrīd ir jāzvana un jākontaktējas ar katru konkrēto vēlamo izraudzīto augstskolu individuāli,” saka Agnese Dāvidsone, Komunikācijas, mediju un pārvaldības studiju virziena direktore Vidzemes Augstskolā.

Uzņemšana Vidzemes Augstskolā turpināsies vēl visu augustu, arī budžeta vietas vairākās programmās vēl joprojām ir pieejamas. Tādēļ ir jāinteresējas par izvēlēto studiju programmu un jāsazinās ar augstskolu. “Vidzemes Augstskolā inženierzinātņu programmās, gan sociālo zinātņu programmās budžeta vietas joprojām ir pietiekamā skaitā un ir pieejamas. Ja nav šī te pirmā prioritāte iegūta, nu, es ieteiktu šobrīd tiešām nesteigties, neslēgt šos maksas līgumus, bet interesēties citās augstskolās. Daudz kur tiek piedāvātas līdzīgas programmas,” pauž Agnese Dāvidsone.

Konkrēti Vidzemes Augstskola piedāvā studiju programmas divās fakultātēs gan bakalaura, gan maģistra līmenī ar uzsvaru uz praktisko iemaņu iegūšanu. Ja studijas notiks klātienē, tad šajā mācību gadā studentiem būs iespēja darboties jaunajā multimediju studijā, kā arī klausīties lekcijas un piedalīties nodarbībās, kuras vada augstskolas absolventi, kas nu jau kļuvuši pa nozares speciālistiem.

Ņemot vērā aizvadīto mācību gadu, kurš lielākoties tika pavadīts mācoties attālināti, topošie studenti interesējas arī par nākošā gada studiju formātiem. “Šobrīd ir divi veidi, kā mēs plānojam. Bakalaura, protams, ka maksimāli klātienes formātā, īpaši jaunākajiem studiju kursiem, jo mēs saprotam, ka jaunieši arī, kas ir šobrīd nu jau pusotru gadu vidusskolā mācījušies attālināti, ka šis te klātienes kontakts ir ļoti, ļoti nepieciešams. Attiecībā uz maģistriem mēs plānojam, un to mēs arī redzējām Covid-19 laikā, ka šiem pieaugušajiem cilvēkiem, kuriem ir arī ļoti aktīva darba dzīve, ir ģimenes, ir bērni, kā ļoti noderīgs būtu tāds kombinēts modelis. Tie, kas varbūt baidās no kādiem citiem Latvijas reģioniem, ka es nevarēšu izbraukāt un ka tas ir tālu, mēs plānojam tādu kombinētu formātu, kur mēs miksēsim klātienes apjomu, lai būtu iespēja satikt šos savus kursa biedrus, bet kādu daļu arī tad nodrošināt attālināti, ļaujot šiem cilvēkiem ietaupīt laiku, ko viņi var veltīt savai ģimenei,” saka Agnese Dāvidsone.

Un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš vēl atgādina, ka uzsākt studijas ir aicināts ikviens – ne tikai tie, kas tikko beiguši vidusskolu.

Lai saņemtu konkrētāku informāciju par izraudzīto studiju programmu un iespējām iestāties Vidzemes Augstskolā, interesenti tiek aicināti sazināties ar Vidzemes Augstskolas studiju administrēšanas grupu – 26182255.


Foto: Freepik