Pieprasīdams arī ekonomikas ministra demisiju, premjers cer disciplinēt koalīciju

Pēc 9. un 10. maija notikumiem demisionējusi iekšlietu ministre Marija Golubeva. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš viņas demisiju pieņēmis, kā arī aicinājis apvienību “Attīstībai/ Par!” lemt par jaunu kandidātu šim postenim. 

Komentējot lēmumu prasīt arī Nacionālās apvienības pārstāvēto ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisiju, premjers izteicās, ka šādi reaģējis uz šī politiskā spēka  rīcību, pieprasot iekšlietu ministres demisiju ultimatīvi un “ar šantāžas elementiem”, nevis apspriežot šo jautājumu vispirms koalīcijas iekšienē. “Nav iespējams koalīcijai bez tālākām izmaiņām turpināt strādāt šādā veidā. Tad jebkurš no partneriem varētu saprast, ka jebko var panākt, neejot līdzšinējo - pārliecināšanas ceļu, bet iet ultimatīvo ceļu. Valdība būtu ļoti īsā laikā rīcībnespējīga. Piedāvāju Nacionālajai apvienībai nosaukt ministru, kurš būtu nomaināms. Nacionālā apvienība šādu ministru nenosauca, tātad es pats izvēlējos no Nacionālās apvienības ministriem jaunāko - to, kurš ir bijis ministrs visīsāko laiku, kas sakrīt sagadīšanās pēc arī ar gados visjaunāko (NA) ministru Jāni Vitenbergu.” 

Nacionālā apvienība tikmēr uzskata, ka nav nodarbojusies ar šantāžu, bet gan aizstāvējusi savas vērtības un par turpmākajiem soļiem apvienība lems valdes līmenī.
Foto: Valsts kanceleja