Pieaug vakanču skaits VUGD

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) turpina palielināties vakanču skaits. Pirms dažiem gadiem tas bijis 3-4%, taču šobrīd sasniedz jau 13-14 procentus. 

Glābšanas dienestā norāda, veicot atalgojuma salīdzinājumu, kāds tas bijis pirms vairākiem gadiem, šobrīd atšķirība starp vidējo samaksu valstī ir kļuvusi lielāka. “Tā atstarpe palielinās, un mēs vienkārši skatāmies tajā laikā, kad bijām vienā līmenī ar vidējo tautsaimniecības atalgojumu valstī. Tad arī mums bija mazāks vakanču skaits. Tagad tā līkne aiziet tautsaimniecībā uz augšu. Mēs atkal tikai mazliet uz augšu, viedojas tā atstarpe - attiecīgi arī mēs, salīdzinot tos laika periodus, uzreiz arī redzam, ka mums vakanču skaits ir daudz lielāks,” saka VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis.

Pārsvarā tie ir ugunsdzēsēji glābēji un ugunsdzēsēji glābēji autovadītāji, kas arī ir lielākā daļa no kopumā dienestā nodarbinātajiem. Trūkst arī virsnieku, kas nodarbojas ar ugunsdrošības uzraudzību. Procentuāli tas gan ir mazs skaits, taču ietekmē, ka nav, ar ko šos virsniekus aizstāt. Mārtiņš Baltmanis: “Šeit jāmin reģionālais griezums, jo Rīgā un Pierīgā tas ir izteiktāk tieši attiecībā uz ugunsdzēsējiem glābējiem un ugunsdzēsējiem glābējiem autovadītājiem. Ja reģionos vēl atalgojums ir konkurētspējīgāks, tad Rīgā un Pierīgā tas ir lielāks izaicinājums, jo mēs konkurējam arī ar privāto sektoru.”

VUGD vietnieks vēl piebilst - sarunas par darba samaksas paaugstināšanu ar Finanšu un Iekšlietu ministrijām ir sākušās, bet tas būtu atkarīgs no valsts budžeta apjoma. Vēl viens risinājums - uzrunāt kolēģus, kuri devušies izdienas pensijā, lai atgriežas dienestā.


Foto: VUGD