Pie Cēsīm avarē privāta lidmašīna, bojā iet Lietuvas pilsonis

Pie Cēsīm, nedēļas nogalē avarējot nelielai privātai lidmašīnai, bojā gāja tās pilots, bet pasažieris nogādāts slimnīcā. Negadījumā iesaistītais gaisa kuģis reģistrēts Lietuvā, bojā gājušais un cietušais ir Lietuvas pilsoņi.

Izsaukumu uz privāto Priekuļu lidlauku, kurā notikusi lidmašīnas avārija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma plkst. 13.25. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka viens cilvēks no lidmašīnas izkļuvis paša spēkiem, bet otru glābēji palīdzēja izcelt un nodeva mediķu rokās, tomēr viņa dzīvību neizdevās glābt. Tuvējo māju iedzīvotājs Jānis stāsta, ka arī savā pagalmā dzirdējis lidmašīnu ar dīvainu motora rūkoņu. “Tās lidmašīnas jau te visu dienu riņķoja. Dzirdēju tādu dīvainu motora rūkoņu, sāk tā kā raustīties, šauj visu laiku. Tad mazmeita teica, ka laikam iekritusi mūsu pļavā. Skrēju skatīties, un, jā, skatos, nokritusi turpat lidlaukā. Tad jau skrēja visi ugunsdzēsēji, ātrie, policija,” saka Jānis, kaimiņu mājas iedzīvotājs.

Civilās aviācijas aģentūra informēja, ka negadījumā cietusī lidmašīna bija ceļā no retro aviācijas parādes Igaunijā, Priekuļu lidlaukā bija apstājušies, lai uzpildītu degvielu. “Un cēlušies augšā, lai dotos tālāk, noticis negadījums un nogāzusies lidmašīna,” pauž Aivis Vincevs, Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis.

Pēc neoficiālas informācijas zināms, ka, iespējams, no Tartu mājup devusies Lietuvas pilotu entuziastu grupa, kura lidoja ar 30 gadu lidaparātu replikām. Traģēdija notika visu pārējo biedru acu priekš. ReTV Ziņām viņi nesniedza nekādu komentāru, būdami šokā pēc notikušā. “Negadījumi pēdējos gados nav notikuši, bet nav pirmā reize, kad Latvijā ar bojā gājušajiem,” saka Aivis Vincevs,

Pēdējo reizi civilajā aviācijā nelaime ar bojāgājušajiem notika 2018. gadā, kad netālu no Bauskas bojā gāja Jaunzēlandes pilsonis.