Pērn saņemtas apmēram 1000 sūdzības par datu regulas neievērošanu

Pērn saņemtas apmēram 1000 sūdzības par Vispārīgās datu aizsardzības regulas neievērošanu, šodien, atklājot kampaņu "Dati ir vērtība - sargā tos!", sacīja Datu valsts inspekcijas (DVI) direktora vietniece Lāsma Dilba.

Viņa uzsver, ka sūdzības kļūst sarežģītas, jo cilvēki arvien vairāk izprot regulas būtību, kā arī vairāk seko līdzi savu datu apstrādei.

Pērn 234 gadījumos piemēroti korektīvi līdzekļi, proti, brīdinājumi, rājieni vai datu apstrādes ierobežojumi. Dažkārt tiek piemērotas arī soda sankcijas - pērn pieņemti 15 šāda tipa sodi. Soda apmērs ir atkarīgs no uzņēmuma apgrozījuma, un pērn naudas sodi tika piemēroti no 200 eiro līdz pat 1,2 miljoniem eiro.

Dilba norāda, ka datu regula paredz soda apmēru līdz pat 20 miljoniem eiro, līdz ar ko uzņēmumiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība klientu datu apstrādei, proti, ir jāsaprot, kādēļ šādi dati vispār ir nepieciešami, kur tos piemēros un cik ilgi uzglabās.

Arī DVI direktore Jekaterina Macuka uzsver, ka uzņēmēju attieksme pret datu aizsardzību palīdz tiem būvēt savu tēlu un prestižu, jo ar savu datu apstrādi apmierināts klients vairāk uzticas uzņēmumam.

Personu datu ievērošana ir iespēja izaugsmei, norāda Macuka, papildinot, ka datu aizsardzības prasības nevajag uztvert kā šķērsli uzņēmējdarbībai.

Kampaņas "Dati ir vērtība - sargā tos!" mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par personas datu aizsardzību, kā arī vērst uzņēmēju uzmanību uz nepieciešamību atbildīgi izturēties pret klientu personas datu apstrādi, jo rūpes par klientu datu drošību vairos ne tikai viņu uzticēšanos uzņēmējam, bet arī sekmēs biznesa attīstību kopumā.


Foto: Freepik; ilustratīvs