Pedagogus vakcinēs februārī; gaidāmi arī siekalu testi

Pedagogu arodbiedrība ar ierosinājumu pedagogiem nodrošināt iespēju regulāri veikt siekalu testus vairākkārt vērsusies gan pie valdības pārstāvjiem, gan arī parlamentā, taču oficiāla atbilde par šo ierosinājumu līdz šim tā arī nav saņemta.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga stāsta, ka šobrīd tikta izsūtīta kārtējā vēstule, vēršot uzmanību speciālās izglītības iestādēs un pirmskolas izglītības iestādēs strādājošajiem.

Infektologs Uga Dumpis šonedēļ norādīja, ka, pret Covid-19 sekmīgi vakcinējot medicīnas darbiniekus, pāri paliktu skrīninga testi, kurus varētu novirzīt pedagogu testēšanai. Šādu iespēju šobrīd atbalsta arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Viņa pauž: “Ja šāda iespēja būs un ja epidemiologi teiks, ka tas ir risinājums, tad to noteikti izmantosim.”

Covid-19 ierobežošanai, izglītības iestādēs būtiski laikus sākt pedagogu vakcināciju - saka eksperti. Īpašs uzsvars uz tiem, kuri šobrīd strādā klātienē, speciālajās izglītības iestādēs un pirmskolas izglītības iestādēs. Sevišķi - vecuma grupā virs 45 gadiem.

Nav skaidrības, cik procenti pedagogu būtu gatavi vakcinēties. Pētījumu par to šobrīd veic Izglītības un zinātnes ministrija, izsūtot anketas izglītības iestādēm. 

Neoficiāla informācija ReTV Ziņām -  daļa pedagogu pirmsskolas izglītības iestādēs Valmierā nav gatavi vakcinēties. Kā norādīja Valmieras 2. vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs, neoficiāli apzinot skolotāju viedokļus, domas dalās, pat neraugoties uz to, ka vēl pērnā gada novembrī šo iestādi skāra Covid-19.

Andrejs Gluhovs gan pilnībā atbalsta iniciatīvu pedagogiem regulāri veikt siekalu testus. Viņaprāt, mācību iestādē tā ļautu operatīvi konstatēt saslimšanas gadījumus, personas laicīgi izolējot, kā arī apzinot kontaktpersonas.