Pēc nedēļas Āgenskalna tirgū notiks Ābolsvētki

Pēc nedēļas, 23.oktobrī, no plkst.10 līdz 16 Rīgā, Āgenskalna tirgū, notiks Ābolsvētki, informēja pasākuma rīkotāji.

Svētkos piedalīsies tirgotāji no visas Latvijas, kuri būs atveduši visdažādākās ābolu šķirnes. Rudenīgo augli varēs nogaršot svaigi spiestās sulās, plātsmaizēs, kūkās, pudiņos, salātos un sāļajos ēdienos. 

Īpašie viesi būs Dobeles dārzkopības institūts, kas kopā ar zinātniekiem sarūpēs izglītojošas un radošas darbnīcas lieliem un maziem, cienās ar ābolu biezeņa saldējumu, kā arī aicinās apskatīt 50 ābolu šķirņu izstādi.

Šajā dienā tirgū varēs sastapt ābolu audzētāju un aktieri Gati Gāgu ar "Gāgas āboliem" un sertificēto agronomu, augļkopi un selekcionāru Eglonu Brūnu, kurš audzē vairāk nekā 500 ābolu šķirnes. 

Pie "Valmiermuižas" varēs nobaudīt karsto ābolu dzērienu no Valmieras rajona āboliem, kā arī lejamo dabīgi raudzēto Tālavas ābolu sidru. 

Ikvienam būs iespēja nogaršot burkānu un ceriņu saldējumu, kas gatavots no ābolu biezeņa, kā arī iegādāties ābolu plātsmaizi, ābolkūkas un sāļos ēdienus. 

Tirgus ēkas otrajā stāvā kafejnīcas būs sarūpējušas vēl nebijušus ēdienus ar āboliem un sildošus dzērienus. 

Tirgū varēs apskatīt Dobeles dārzkopības institūta izstādi ar 50 ābolu šķirnēm un institūta zinātnieki sniegs konsultācijas augļu koku audzēšanā.

Tirgus jaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja radoši darboties un uzzināt daudz ko jaunu par āboliem, spēlējot galda spēles, zīmējot, pildot izzinošus uzdevumus un piedaloties atrakcijās.


 

Foto: Freepik