Patversmes: šogad mazāk trokšņu pārbaidīto un pazudušo suņu

Pēc gadumijas salūta dzīvnieku patversmēs šoreiz esot nokļuvuši mazāk trokšņu pārbaidīto suņu, nekā ierasts citos gados. Priecāties īsti gan neesot par ko, jo sociālajās vietnēs pazudušo suņu saimnieki ievietojuši neskaitāmus palīgā saucienus, bet šodien tos papildinājuši ieraksti par redzētiem klaiņojošiem rējējiem.

“Tukumā pazudis attēlā redzamais suns”, “Rīgā atrasts divu mēnešu vecs kucēns bez mikročipa”, “Jelgavā no slēgta pagalma pazudušas divas kucītes” - šie un vēl daudzi citi sludinājumi par pazudušiem suņiem jaungada naktī redzami “Facebook”. Patversmēs klaiņojošo dzīvnieku šogad gan esot nonācis daudz mazāk

Dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” mūs sveicina daudzbalsīgs suņu koris, bet, kā stāsta patversmes vadītāja, neviens no tiem neesot šeit nokļuvis aizvadītajās svētku brīvdienās. “Tie suņi, kas pie mums nonāca tieši pēc salūta, jau ir atgriezušies mājās, gan čipētie, gan nečipētie, jo cilvēki ļoti apzinīgi meklē savus suņus,” pauž Danuta Priede, Dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja.

Arī piecu citu dzīvnieku patversmju sazvanītie vadītāji ReTV stāsta, ka šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tā saucamo gadumijas suņu bijis mazāk. “Mazāk noteikti. Labi ir tas, ka daudziem ir tie reģistrētie čipi. Tad skrien pakaļ saimnieki uzreiz vai ķērāji pieved pie mājas,” pauž Ilze Džonsone, dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja.

“Mums pēc salūta nav nonācis neviens suns patversmē. Salūts gan bija brangs, bet cilvēki acīmredzot, vismaz mūsu novadā, ir bijuši apzinīgi. Ja nu kādam ir pazudis, tad paši meklējuši, bet patversmē nav nonācis neviens,” saka Simona Grundule, Tukuma dzīvnieku patversmes vadītāja.

Tas gan nenozīmē, ka visi četrkājainie draugi atkal atgriezušies mājās. Kāda tukumniece telefonsarunā ReTV stāsta, ka savu suni, kuram esot reģistrēts čips, nesekmīgi meklējot jau vairākas dienas. Tikmēr šodien sociālajās vietnēs parādījušies daudzi ieraksti ar dažādos novados redzētiem klaiņojošiem suņiem. “Mežavairogu” saimniece to sauc par pseido palīdzību dzīvniekiem. “Cilvēki nedara to, kas likumā noteikts. Viņi redz klaiņojošu suni, nofotografē, ieliek “Facebook” un aizbrauc tālāk, kas ar to suni tālāk notiek, nevienam nav skaidrs. Jāatgādina, ka ikvienam iedzīvotājam ir pienākums par klaiņojošiem suņiem ziņot pašvaldībai, nevis tāpēc, lai patversmei būtu vairāk naudas, bet, lai suns nokļūtu drošībā” pauž Danuta Priede, dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja.

Patversmēs arī atgādina, ka klaiņojošus suņus nevajadzētu mēģināt noķert un kaut kur aizvest. Tas var būt bīstami gan pašiem cilvēkiem, gan arī attālināt suņa satikšanos ar savu saimnieku. Par pazudušu suni ar reģistrētu čipu vislabāk dot ziņu Lauksaimniecības datu centram, bet par nereģistrētiem ziņot “Dzīvnieku policijai” vai apkaimes čatā.


Foto: Freepik