Pasaules hokeja čempionāta aizkulises

Pēc 15 gadu pārtraukuma Latvijā atgriezās Pasaules čempionāts hokejā, šogad gan citā formātā – bez skatītājiem un vairākiem “burbuļiem”. Turnīrā darbojās arī vairāk nekā 400 brīvprātīgo, kuriem bija dažādi pienākumi.

“Arēna Rīga” un Olimpiskā centra teritorija tika norobežota; hokejisti, komandu pārstāvji un tiesneši dzīvoja “sarkanajā burbulī” – tas nozīmēja izolāciju no apkārtējiem cilvēkiem. To turnīra pārstāvji nedrīkstēja pamest.

Mediju pārstāvjiem ik pēc trim dienām bija jātaisa Covid-19 testi, lai varētu apmeklēt spēles klātienē. Viena no brīvprātīgo darbiniekiem sacīja, ka akreditācijas centrā vajadzēja būt ar dzelžainiem nerviem, jo, ja nav derīga testa vai nav ielādēta “Apturi Covid” lietotne, tad spēles apmeklēt nedrīkstēja.

 “Es biju akreditācijas centrā, diezgan atbildīgā zonā, mēs strādājām ar komandu no IIHF Šveices pārstāvjiem. Lai gan vairākos turnīros jau ir strādāts, visi kā viens atzina, ka tas bija kas pavisam jauns,” stāsta Kristīne Karašniece-Bullīte.

Pasaules čempionāta talismans ezis Spaikijs bija visās turnīra spēlēs. Lai gan bez skatītāju klātbūtnes, tribīnēs viņš aktīvi uzmundrināja praktiski tikai sevi un lika manīt TV operatoriem, ka ir enerģijas pilns.

Palīgs turnīra talismanam Kristers Ğērmanis: “Pārsvarā Spaikijs bija četri cilvēki, un viņi visi bija no Kanādas. Ļoti daudz darba nebija, pārsvarā pēc vakara spēles aiznesām formas uz veļas telpu, lai nākamajā dienā ir svaigi tērpi. Gājām uz arēnu un skatījāmies, ko dara, vai nekrīt zemē.”

Latvijas izlases pēdējā spēlē pret Vācijas hokejistiem pulcēja teju tūkstoti skatītāju. Tiesa gan - lielākās diskusijas bija par biļešu cenām. Grupu turnīrā vienas biļetes cena bija 110 eiro, bet finālā – 340. Starp hokeja vērot gribētājiem bija arī cilvēki, kurus spēlēs neielaida, jo viņi nebija iepazinušies ar visiem Covid-19 protokola noteikumiem. Tādu nebija daudz, bet tomēr daži cilvēki palika aiz durvīm.

Pasaules čempionātu hokejā sarīkoja 110 dienas pēc Starptautiskās hokeja federācijas lēmuma, ka turnīrs norisināsies tikai Rīgā. Kā atzina čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis, tad nebūs jāgaida 15 gadi līdz hokeja svētkiem Rīgā – tas varētu norisināties jau mazāk nekā pēc desmit gadiem.