Pasaules čempionāts hokejā Latvijas reģionos - neiespējams

Pasaules hokeja čempionāts Rēzeknē - no Saeimas tribīnes ar priekšlikumu negaidīti klajā nāca deputāts Mārtiņš Bondars. Sociālajos medijos viedokļi dalās. 

Mārtiņš Bondars: “Tas būtu lielisks atbalsts reģionam, lielisks atbalsts uzņēmējiem šajā pietiekoši sarežģītajā laikā. Un, otrkārt, tas būtu starptautiski simbolisks solis, jo čempionātam daļēji bija jānotiek Baltkrievijā, bet Rēzekne ir pietiekoši tuvu Baltkrievijai.”

Priekšnosacījumus tās īstenošanai Saeimas deputāts nosaukt nevar – tā ir tikai ideja. Tos ReTV Ziņām atklāj čempionāta rīkotāju pārstāvis.

SIA “Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis stāsta, ka tādi varianti nevar nemaz tikt izskatīti objektīvu iemeslu dēļ – infrastruktūras pieejamība. “Pasaules hokeja čempionāts jau nav tikai ledus laukums, pasaules hokeja čempionāts ir viens no lielākajiem sporta pasākumiem pasaulē, un tam līdzi nāk vesela virkne tehnisko prasību un prasību pret infrastruktūru.”

Neviena ledus halle Latvijas reģionos nav piemērota kvalitatīvai spēļu filmēšanai – atzīst Buncis. Lai gan klātienē tūkstošiem skatītāji spēles (visdrīzāk) nedrīkstēs vērot, čempionāta rīkotājiem tik un tā jāgatavojas optimistiskākajam scenārijam. Rēzeknē, kur ledus hallē ir 570 sēdvietas, tas nav iespējams.

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs pauž: “Visas pārējās lietas, kas attiecas uz tehniskām prasībām, mēs nodrošinām. Tātad - atbilstoša arēna, labs ledus, ģērbtuvju skaits pietiekošs. Paliek tikai viesnīcas.”

Trīs lielākas viesnīcas - Rēzeknē nepietiks guļvietu simtiem hokejistu. Tiek pieminēta nesen renovētā dienesta viesnīca, pasaules hokeja līderus piedāvājot izguldīt kopmītnēs.

Pārbaudes spēles pirms hokeja čempionāta reģionos ir notikušas Liepājā un Daugavpilī. Taču ne otrajā, ne trešajā lielākajā Latvijas pilsētā tik apjomīgas infrastruktūras nav.

“Ledus hallē mums ir, ja nemaldos, 1235 vietas. Tas šajā vietā ir vislielākais skaits skatītājiem. Tas, ka varbūt mums jāmodernizē viņa nākotnē, un mums jau darbi ir uzsākti apgaismojuma modernizēšanai. Bet - tāda līmeņa sacensību organizēšanai parasti nepieciešama otra halle,” stāsta Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinksis.

Kamēr Daugavpils izsaka vēlmi pilsētā būvēt otru ledus halli, Rēzekne tikai tagad jeb pusgadu pēc Olimpiskā centra atklāšanas veic pēdējos maksājums par tā celtniecību. Jāpiebilst, pašvaldības parādu būvniekiem palīdzēja segt no valsts budžeta.


Foto: Pixabay.com