Parlaments aicina jauniešus fotokonkursā atspoguļot valsts brīvību, neatkarību un demokrātiju

Saeima aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā "Brīvība. Neatkarība. Demokrātija" un pašu uzņemtās fotogrāfijās atveidot valsts pamatvērtības kā daļu no savas un valsts dzīves, informēja Saeimas Preses dienestā.

Konkurss tiek rīkots, atzīmējot Saeimas simtgadi un gatavojoties Lāčplēša dienai.

Desmit labākie darbi tiks iekļauti izstādē, kuru svinīgi atklās Saeimas namā 10.novembrī. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt Saeimas namu un Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Patruļkuģu eskadru.

Katrs konkursa dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā trīs digitālās fotogrāfijas, katrai no tām norādot nosaukumu. Pēc izvēles iespējams pievienot darba aprakstu, kas nepārsniedz 300 rakstu zīmes.

Darbus fotokonkursam iespējams pieteikt līdz 21.oktobrim, tos sūtot uz e-pastu "konkurss@saeima.lv". Fotokonkursa rezultāti tiks paziņoti 31.oktobrī.

Darbu vērtēšanā tiks ņemta vērā darba atbilstība konkursa nolikumam, dalībnieka radošums, ieguldītā darba apjoms, oriģinalitāte un fotogrāfiju mākslinieciskā kvalitāte.

Fotokonkursu organizē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Jaunsardzes centru un muzeju "Jāņa Čakstes māja".


Foto: Mārtiņš Plūme/LETA