Pārbūvē Jēkabpils reģionālās slimnīcas Reanimācijas nodaļu

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāta pārbūvētā Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļa. Ārstniecības iestādes vadība projektu sauc par drosmīgu, jo būvdarbi bija jāpaveic ļoti īsā laikā.

Ar svinīgu lentes griešanu Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāta pārbūvētā Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļa. Pārbūvē ieguldīti 2,5 miljoni eiro, izveidojot modernāko reanimāciju reģionā ar 15 gultas vietām. Darbi tika veikti, izmantojot līdzekļus, ko valsts piešķīra atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam plānam slimnīcu kapacitātes stiprināšanai Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai. Tā kā līdzekļi bija obligāti jāapgūst līdz šā gada beigām, gan būvdarbu veicējs SIA “Jēkabpils PMK”, gan ārstniecības iestādes vadība saskārās ar izaicinājumu – visu paveikt īsā termiņā. “Šeit ir bijusi vecā reanimācija tikai šajās telpās, kur mēs atrodamies, ar sešām gultām. Tā drosme ir tāda, ka Covid-19 laikā, kad vajadzīga reanimācija, zinājām, ka nāks smagie pacienti, izjaukt šo reanimāciju, izjaukt vēl vienu nodaļu un izveidot pilnīgi jaunu modernu reanimāciju nepilnos sešos mēnešos. Tā ir praktiski neiespējamā misija,” pauž Renārs Putniņš, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis.

Salīdzinājumā ar veco reanimāciju jaunās telpas ir daudz plašākas, katra gultas vieta ir atdalīta atsevišķi, lai novērstu infekciju pārnešanu no pacienta uz pacientu. Ir kameras, kuru video ierakstus var redzēt postenī. Tāpat pacientu novērošanu atvieglo stikla sienas. Dzīvības rādītāju monitori saslēgti centrālā stacijā, dodot iespēju mediķiem visu laiku sekot līdzi pacientu veselības stāvoklim. Daudzi būvniecības materiāli un konstrukcijas bija jāpasūta no ārzemēm, arī tas sarežģīja projektu. “Bija jārunā ar vācu kompāniju, kas ražoja šos moduļus. Pazīstot zināmus cilvēkus, viņi izbrīvēja ar lielu lūgšanu un runāšanu šo līniju, lai saražotu speciāli priekš Jēkabpils šos stiklus, blokus. Vēl piegāde, infrastruktūra un loģistika. Arī pats kovids, ko neviens neatcēla. Šeit celtniekiem saslima vairākas brigādes, saslima vācu brigāde, kas speciāli lika blokus, viņi bija divas nedēļas ārā no aprites. Es saslimu ar Covid-19, nevarēju šeit atrasties, pa gabalu vajadzēja sekot līdzi. Tas ir projekts. Ja gadījumā mēs nebūtu uzspējuši, mums nebūtu reanimācijas un mums nebūtu finansējuma,” saka Renārs Putniņš, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis.

Veselības ministrs (Attīstībai/Par!) Daniels Pavļuts: “Jēkabpils slimnīca rāda paraugu, kā šos Covid-19 laikā īpaši slimnīcu jaudas palielināšanai paredzētos līdzekļus ieguldīt, pirmkārt, ar vērienu un ar prātu. Tas, kas šeit ir redzams, tās intensīvās terapijas, reanimācijas jaudas ir tieši tādas, kādām tām vajadzētu būt pēc skaita reģionālajā slimnīcā. Arī kvalitātes un aprīkojuma līmenis ir tāds, kādam tam būtu eiropeiskā slimnīcā jābūt. Jēkabpils slimnīca nāca ar vienu no vērienīgākajiem pieteikumiem. Lielāks projekts ir tikai viens – tas ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uzņemšanas nodaļas pārbūve. Tas ir vislielākais projekts, bet šis ir no reģionu slimnīcu viedokļa visnopietnākais un ar vistālejošāko nākotnes perspektīvu.”

Līdztekus reanimācijas nodaļas pārbūvei pusgada laikā, izlietojot vairāk nekā piecus miljonus eiro Covid-19 finansējuma, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā pārbūvēta un paplašināta arī Hemodialīzes nodaļa un aptiekas noliktava.


Foto: Freepik