Parādniekiem laicīgi jāinformē tiesu izpildītāji par 500 eiro pabalstu

Zvērinātu tiesu izpildītāju birojus kopš vakardienas vakara parādnieki apber ar bažu pilniem e-pastiem un telefona zvaniem, lai pārliecinātos, vai pabalsti bērniem tiks ieturēti - vai valdības piešķirtie 500 eiro tiešām nonāks viņu makā vai arī tiesu izpildītāji tos atņems. 

Kāds parādnieks Haralds, kura vārds ir mainīts, pauž: “Tas nav diez ko patīkami, ja saņem pabalstu un ka to var atņemt, varētu ielikt vairāk informāciju par pabalstu, kā var tālāk notikt priekš cilvēka, kurš ir attiecīgs parādnieks vai ir kaut kādas saistības, kas nav sakārtotas.”

Haralda ģimenes apgādībā ir viens bērns. 500 eiro nebūtu lieki – tos plānots izmanot ikdienas iztikai, bērna apģērbā un izglītības kvalitātes uzlabošanā. Cilvēkiem šobrīd ir finanšu problēmas, tāpēc nebūtu godīgi, ka ar vienu roku dod un ar otru ņem atpakaļ.

 “Iniciatīva, viennozīmīgi, ir pozitīva par 500 eiro cilvēkiem, bet cilvēki, kuriem ir parādi, vajadzēja nedaudz vairāk informāciju sniegt konkrēti tiem cilvēkiem, kā rīkoties tālāk, lai nebūtu apjukuma vai mulsuma brīdis,” saka Haralds.

Parādniekam ir mutiski jāinformē zvērināts tiesu izpildītājs par pabalsta saņemšanu pēc iespējas ātrāk, lai varētu abas puses izprastu situāciju.

Zvērināta tiesu izpildītāja Līga Kavīte: “Parādnieks informē zvērinātu tiesu izpildītāju, ka viņš šādu atbalstu saņems, kā arī informē, kurā kredītiestādē atbalsts tiks pārskaitīts.”

Pēc informācijas saņemšanas tiesu izpildītājs pārliecinās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datubāzē, ka persona tiešām saņems šos 500 eiro, jo ir bērna apgādnieks. Tālāk tiesu izpildītājs informē personas banku, norādot, ka šī summa ir neaiztiekama un paliek kontā. Vēl viena būtiska informācija - šī nauda parādniekam jāizmanto konkrētā mēneša ietvaros. Ja tas nenotiks - nākamajā mēnesī šo naudu banka pārskaitīs tiesu izpildītāja depozīta kontā. Tomēr, ja noticis tā, ka parādnieks nav informējis par pabalstu no valsts, nauda ir no konta atskaitīta, parādniekam ir vēl cerība naudu tomēr atgūt - jāraksta tiesu izpildītājam rakstisks iesniegums.

Lai nerastos pārpratumi, tiesu izpildītāji aicina laicīgi parādniekiem sniegt informāciju par plānotajiem pabalstiem. Šobrīd gan nav zināms parādnieku skaits, kuriem ir apgādājamie. 


Foto: pixabay.com