Par braukšanu dzērumā aizturēti 12 šoferi

Latvijā aizvadītajā diennaktī par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi un astoņi kriminālprocesi, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 655 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 242 par ātruma pārsniegšanu un 14 par agresīvu braukšanu.

Policija Lieldienu brīvdienās pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību un drošību. Īpašu uzmanību policija sola pievērst satiksmes drošībai.

Jau ziņots, ka pērn novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.Foto: Freepik; ilustratīvs