Osokina Brīvības festivāls - kara plosītās Ukrainas atbalstam

Pianists un mūziķis Andrejs Osokins kopā ar domubiedriem turpina savu Brīvības festivālu, un arī šogad virkne kultūras pasākumu ir veltīti Ukrainai. Ienākumi no katras nopirktās biļetes nonāk kara plosītās valsts atbalstam. Ieskandinot šo festivālu, aizvadīts arī pirmais muzikālais uzvedums ārpus Rīgas – Valmierā.

Pianista Andreja Osokina un dziedātājas Katrīnas Gupalo koncertizrāde “100 gadi ar Piafu” pirmizrādi piedzīvoja pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Kāda tad bija noskaņa sabiedrībā, auditorijā un pašiem māksliniekiem, varam vien minēt, taču tagad – uzstāšanās ir Ukrainas vārdā. 

Kā ReTV norāda Andrejs Osokins: “Ir pagājis gads un vēl karš nav beidzies. Tas turpinās un mēs nezinām, kad būs tās beigas, un cilvēkiem ir grūti. Un ko mēs varam kā mūziķi? Mēs varam iedvesmot – mūzika dažreiz var dziedināt, dažreiz var mudināt darīt kaut ko ļoti skaistu un brīnišķīgu. Tā ir mūsu misija – iedvesmot cilvēkus, parādīt viņiem, par ko ir jādomā tieši tagad un arī atgādināt par kaut kādiem tādiem humānisma un cilvēciskuma ideāliem.”

Koncertā piedalās arī dziedātāja Katrīna Gupalo, kura atzīst, ka nevaram no savas dzīves izslēgt to, kas notiek Ukrainā: “Mēs tagad saule, skaisti, proseko, peldēties – tas viss ir forši, tā ir dzīve, bet tas, kas notiek Ukrainā, tas vistiešākajā veidā ir saistīts ar mums ar to, kā mēs dzīvosim tālāk. Viņi, ukraiņi ir tie, kuri cīnās, kuri katru dienu nevis ar mums ēd sašliku, bet aizstāv savu dzimteni, ar domu, ka var iet bojā.”

Mūziķi uzskata, ka ir jādara viss, lai karš pēc iespējas drīzāk beigtos ar Ukrainas uzvaru – jāatbalsta Ukrainas iedzīvotāji, karavīri un kara bēgļi. Festivāla laikā gūtos ieņēmumus no biļetēm Osokina Brīvības festivāla komanda un partneri izmantos dažādi – humanitārām vajadzībām, mājdzīvniekiem, arī medicīnai un aizsardzībai – aizsargvestēm, brillēm, cimdiem. Vienu tādu cimdu komplektu pianists koncerta apmeklētājiem piedāvāja iegādāties izsolē. Jāatzīst, ka pianista eksperiments izdevās veiksmīgi, jo apmeklētāji bija atsaucīgi izsolei. Šos cimdus, kuru vērtība ir 45 eiro, koncerta izsolē par 160 eiro iegādājās pāris no Saulkrastiem. 

Jāpiemin, ka Ilvija un Aivars noziedoja Ukrainai ne tikai 160 eiro, bet pēc koncerta arī pašus tikko izsolē iegūtos cimdus. Osokina Brīvības festivāls Ukrainai sākās maija pirmajā nedēļā, jau savākti gandrīz 4000 eiro. Turpmāko nedēļu laikā plānoti dažādi pasākumi – vēl meistarklases, sarunas un astoņi koncerti dažādās vietās Rīgā, piedaloties vairākiem pazīstamiem mūziķiem, grupām un aktieriem.