"Oranžās brīvdienas" gāzē pa īstam

Gadu ar pilnu gāzi grīdā uzsākusi grupa Oranžās brīvdienas (OB). Iznākusi jauna dziesma Zirgspēki, kurai tapis arī videoklips.

Jaunākais OB skaņdrabs Zirgspēki, iespējams, ir visu laiku ātrākais un agresīvākais mūziķu veikums, kas ieturēts punkroka manierē. “Pēdējā laikā daudz eksperimentējām ar dažādiem žanriem un noskaņām. Gan mums pašiem, gan publikai atkal bija vajadzīgs kaut kas ātrāks. Visi bijām noilgojušies pēc kaut kā jauna un traka. Te nu tas ir – laižam zirgspēkus ārā,” stāsta OB līderis un dziesmas autors Ints Ķergalvis, pazīstams arī kā Speiss. Zirgspēki ir par katra personīgo potenciālu, kuru ne vienmēr lietderīgi spējam izmantot. Skarta arī kara tēma, kas aktualitāti nav zaudējusi, jo OB aizvien par vienu no savām prioritātēm uzskata cīņu par taisnību un brīvību visā Pasaulē.

Nozīmīgu darbu dziesmas aranžēšanā uzņēmies OB ģitārists Kaspars Čakste. Viņš neslēpj, ka uzreiz bijis skaidrs, kādai tai jābūt: “Uzņēmos iniciatīvu ievadīt Zirgspēku skanējumu savas vīzijas rāmjos un to tur noturēt. Tāpēc arī šī ir mana mīļākā jaunā albuma dziesma.”

Skaņdarbam tapis arī atbilstošs videoklips režisora Jāņa Tetera vadībā. “Grupas trompetists Nauris Bruņinieks ir titulēts autosportists, viens no labākajiem Latvijā. Jau sen bija skaidrs, ka, agri vai vēlu, abas šīs viņa aizraušanās saplūdīs vienā. Šoreiz vienkārši nevarējām neizmantot rallija tēmu,” skaidro Ķergalvis. Arī Teters atzīst, ka filmēšana bijusi neaizmirstama pieredze. Viņam videoklips reizē bija arī kursa darbs, absolvējot Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu.

“Pirmo reizi dzirdot dziesmu, iedomājos tīri vienkāršu video. Bet, kad radās iespēja filmēt reālu rallija mašīnu, sapratu – tas būs episki,” tā saka Teters. Galvenās lomas atveidotājs klipā Bruņinieks ir priecīgs, ka gandrīz pilnībā ļāvies režisora iecerēm. “Kadri ar rallija mašīnu filmēti reālos rallija treniņa apstākļos. Neapskaužu Jāni, kuram braucienu laikā bija jāsēž man blakus un jāmēģina kaut ko nofilmēt. Pēc brauciena kādu brīdi viņš nevarēja parunāt,” atceras Bruņinieks.