Opozīcijas politiķis: koalīcijas veidošanas sarunās pašlaik notiek tikai cīņa par varu

Sarunās par jaunās valdošās koalīcijas izveidi pašlaik notiek tikai cīņa par varu, amatiem un personīgu ambīciju apmierināšanu, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Viktors Valainis. ZZS pašlaik uz koalīcijas veidošanas sarunām nav aicināta, attiecīgi varētu joprojām palikt opozīcijā.

Valaiņa skatījumā, "Jaunās vienotības" (JV) premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš ar "Progresīvo" "ievilkšanu valdībā tikai un vienīgi mēģina nostiprināt savu krēslu".

Valainis pauda pārliecību, ka vienīgā rīcībspējīgā valdība būšot tāda, kurā iekļaušot ZZS, bet tieši neatbildēja uz jautājumu, kādas redz savas iespējas nokļūt valdošajā koalīcijā, ņemot vērā citu partiju noraidošo attieksmi.

ZZS politiķis atkārtoti paziņoja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks neatteiksies no sadarbības ar koruptīvos noziegumos tiesājamo, ASV sankciju sarakstos iekļauto Ventspils politiķi Aivaru Lembergu, jo tā būtu nostāšanās pret saviem vēlētājiem.

Pašlaik rit koalīcijas veidošanas sarunas, kurās aktuālākais jautājums ir, vai JV, Nacionālā apvienība (NA) un "Apvienotais saraksts" (AS) sadarbosies ar partiju "Progresīvie". JV sarunās vairāk aizstāv plašākas koalīcijas veidošanu, savukārt NA un AS ir visai noraidoša attieksme pret "Progresīvajiem", piesaucot ideoloģiskas pretrunas.


Foto: Evija Trifanova/LETA