Olainē par 168 650 eiro uzbūvēts jauns betona skeitparks

Olainē šonedēļ atklāts jauns betona skeitparks, kas izmaksājis 168 650 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Elektroniskajā iepirkumu sistēmā publicētā informācija.

Olaines novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Tropkina aģentūrai LETA norādīja, ka nevēlas sniegt informāciju par projekta izmaksām, tostarp neprecizēja, vai skeitparka būvniecībai piesaistīts finansējums no kādiem fondiem.

Pašvaldības izsludinātajā konkursā par jaunā skeitparka projektēšanu un būvniecību uzvarēja uzņēmums SIA "City playgrounds", kas līdzīgus objektus būvējis arī citās pašvaldībās. Kā liecina "Firmas.lv" dati, 2008.gadā reģistrētais uzņēmums pilnībā pieder 1989.gadā dzimušajam Mārtiņam Kapzemam. Pērn tas strādājis ar 3,20 miljonu eiro apgrozījumu un 240 000 eiro peļņu, bet 2020.gadā - ar 2,40 miljonu apgrozījumu un 220 000 eiro peļņu.

Kā norādīts Olaines novada interneta mājaslapā, jaunais Olaines betona skeitparks Zeiferta ielā 10A, blakus Olaines velotrasei, ar paraugdemonstrējumiem tika atklāts ceturtdien, 13.oktobrī.

Abi objekti veido kompleksu, kur ikviens var braukt ar velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām un skrituļdēļiem. To var izmantot gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie, kuri vēlas attīstīt savas braukšanas prasmes un koordināciju, gan pieredzējušie sporta profesionāļi, norāda pašvaldībā.

Olaines Sporta centra direktors Viesturs Dumpis klāsta, ka sociālajos tīklos iedzīvotāji nobalsoja tieši par betona skeitparka izbūvi. Galvenie noteikumi skeitparka izbūvei bijuši, lai tas būtu drošs, bērniem pieejams un ar nepārspīlētu augstumu rampām.

"Ievērojot drošības noteikumus un sekojot līdzi savam veselības stāvoklim, aicinām visus sportot gribētājus un šo sporta veidu entuziastus iemēģināt un sportot jaunajā betona skeitparkā," mudina Olaines pašvaldībā, aicinot vecākus pārrunāt ar bērniem ķiveres lietošanas nepieciešamību.


Foto: Freepik