Ogrē būs jauna dzemdību nodaļa

Pēdējo gadu laika pieaugot dzemdību skaitam, Ogres rajona slimnīcā top jauna dzemdību nodaļa. Plānots, ka tā ekspluatācijā tiks nodota šī gada novembrī. Kā uzsver slimnīcā, līdz ar jauno nodaļu tiks paplašināts arī pakalpojumu klāsts un uzlaboti apstākļi jaunajiem vecākiem. 

Aizvadītajā gadā Ogres slimnīcā reģistrētas vairāk nekā pieci simti dzemdību. Kā norāda slimnīcas pārstāvji, pieaugot pieprasījumam, veidojas situācija, ka nav iespējams nodrošināt palātas visām grūtniecēm, tāpēc šobrīd tiek būvēta jauna dzemdību nodaļa, kas atradīsies blakus slimnīcai. “Tas nenozīmē, ja dzimstība paliek mazāka, mums vajadzētu pazemināt savu profesionālo un komfortablo līmeni, sniedzot pakalpojumu, sniedzot palīdzību jaunajām māmiņām, jaunajām ģimenēm. Tieši otrādi – vajadzētu darīt savu iespēju robežās visu, lai viņas gribētu dzemdēt un mūsu gadījumā gribētu dzemdēt tieši Ogrē,” saka ginekologs, dzemdību speciālists Andris Blimhens.

Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs: “Daudzkārt bija tā, ka jaunās māmiņas, kuras gribēja tādus labākus sadzīves apstākļus, būt kopā varbūt ar saviem vīriem un veikt ģimenes dzmedības, redzot, ka visas ģimenes dzemdību palātas, kas ir mūsu rīcībā, bija aizņemtas, pārdomāja un devās kaut kur citur.”

Jaunajā dzemdību nodaļā paredzētas trīs neatliekamo dzemdību zāles un deviņas individuālās palātas. Širovs: “Mēs arī dzemdību nodaļu piebūvējām tā, lai tā atrastos tuvu O blokam, kur nepieciešamības gadījumā varētu arī veikt neatliekamu ķeizergriezienu.”

Kā ReTV skaidro dzemdību nodaļas vadītāja, līdz ar jauno nodaļu tiks paplašināts arī pakalpojumu klāsts. Lai ar demogrāfijas līknes rāda, ka tuvāko gadu laikā dzemdību skaits Latvijā varētu sarukt, slimnīcā norāda, uzlabojot pakalpojumu klāstu, tas varētu sekmēt arī tupmākajos gados pacientu pieagumu nodaļā. “Plānojam slimnīcā atsākt bez O veselības māmiņu kursus māmiņām, kas dod lielu pieplūdumu papildus vēl apgūt tiešo bērniņu gaidību, dzemdību un pēcdzemdību periodu. Ambulatori ar maiju sāks strādāt vecmāte, kura varētu iet pēcdzemdību aprūpē uz mājām, kur tas ir nepieciešams,” saka dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vadītāja Inese Upeniece.

Plānots, ka ekspluatācijā jaunā dzemdību nodaļa Ogrē tiks nodota šī gada novembrī.