Noskaidroti Latvijas čempioni disku golfā

Deviņkalnu disku golfa trasē aizvadīts lielākais disku golfa notikums – Latvijas čempionāts. Trīs dienas diskgolferi cīnījās par uzvaras medaļām, lai iegūtu ceļazīmi uz Eiropas čempionātu Čehijā. Rezultāti disku golfā ir neprognozējami, tāpēc intriga saglabājas līdz pat pēdējiem metieniem. Tā tas notika arī Latvijas čempionātā, kur uzvarētājs tika noskaidrots pie pēdējā groza.

Latvijas čempionātā piedalījās simts diskgolferu sešās grupās. Visiem dalībniekiem bija jāveic trīs apļi un visprecīzāk jātrāpa 18 grozos. Deviņkalnu disku golfa trase ir izaicinājums jebkuram spēlētājam, jo jāveic gan tālie metieni klajā laukā, gan jāspēj disku manevrēt caur mežiem un gravām. “Vismaz man pašam dramatiski. Pēc pirmās dienas es biju trešais, nekas neliecināja par nelaimi. Šajā gadījumā man tā vieta nebija tik svarīga, kā tikt Latvijas izlases sastāvā. Pēdējā groza dēļ, kur es vairs nevarēju noķert savu oponentu, nolaidu rokas, un, kā izrādās, veltīgi, netikšu tagad. Tas tik pierāda, ka vajag līdz galam, vienmēr līdz galam,” saka Jurijs Siņkevičs, Latvijas Disku golfa federācijas prezidents, čempionāta dalībnieks.

Drāma ar neprognozējamu iznākumu - tā sacensības komentēja līdzjutēji, vērojot čempionāta labākos spēlētājus pie pēdējiem diviem groziem. Disku golfā ir diezgan grūti prognozēt uzvarētājus, līderis kļūdoties divas vai pat vienu reizi, var zaudēt savu pozīciju un topa virsotnē vairs nenonākt. Kā minēja viens no čempionāta organizatoriem, ieslēdzot zvēra režīmu vien pēdējā aplī, trases rekordu uzstādīja un par uzvarētāju vīriešu grupā kļuva talsinieks Rainers Balodis. Viņš pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā. “Bija gandrīz perfekti. Pāris tuvos metienus aizmetu garām, bet kopumā bija tīri labi. Neko nesačakarēju, pēdējie grozi bija ļoti svarīgi, lai izcīnītu uzvaru, jo tur gāja punkts punktā. Divus punktus pirms beigām es biju vienu punktu aiz muguras, bet beigās pretiniekam nedaudz nesanāca,” saka Rainers Balodis, Latvijas čempions Vīriešu grupā.

Uz Eiropas čempionātu dosies arī Reinis Stalšāns, kurš labāko rezultātu uzstādīja Vīriešu 40+ grupā. Viņš atzīst, ka uz medaļām nemaz nepretendēja un pagaidām vēl nav interesējies, kāda varētu būt trase Čehijā. “Nu, ļoti izaicinoši. Izaicinoši no vairākiem aspektiem. Protams, daba ir izaicinoša šovasar, Talsu laukums ir ļoti izaicinošs. Ir izaicinošs mūsu vecuma spēlētājiem, kuriem vairs nav tik tāli metieni. Respektīvi, mums ir jāiespringst, bija grūti.”

Latviju Eiropas čempionātā var pārstāvēt pieci spēlētāji, jo ir noteiktas kvotas. Jo vairāk spēlētāju valstī, jo vairāk dalībnieku var piedalīties. Disku golfa federācijas prezidents min, ka Latvijā disku golfs attīstās lēnāk nekā citviet. “Lielākie konkurenti mums noteikti ir tuvākie kaimiņi lietuvieši. Igauņus es pat nepieminēšu, viņi ir trīs galvastiesas pārāki. Lietuvieši ir mūsu līmenī, ar tiem mēs varam cīkstēties. Protams, pārējās valstis arī, tās ir attīstītākas. Pēdējos gadus mēs strauji augam, bet būtu forši, ja pašvaldību līmenī, valsts līmenī redzētu, cik tas sporta veids aktīvs, kādas iespējas tas piedāvā cilvēkiem,” saka Jurijs Siņkevičs, Latvijas Disku golfa federācijas prezidents, čempionāta dalībnieks.

Liela daļa diskgolferu atzīst, ka sākuši spēlēt draugu pamudināti, šis sporta veids tik ļoti aizrauj, ka no hobija tas kļuvis par profesionālu aizraušanos, atverot durvis uz starptautiskām sacensībām.