No 1. marta atvieglojumi kovida regulējumā

Valdošā koalīcija vienojusies par būtiskām pārmaiņām kovida krīzes nomāktajā Latvijā - jau šodien, 8. februārī, valdība varētu mīkstināt ar kovidu saistītos ierobežojumus skolās. “Visticamāk, ka valdībā skatīs, ka no nākamās pirmdienas skolās būs cita karantīnas politika, izbeidzot kontaktpersonu politiku, ka spiesti doties mācībās attālināti,” pauž Daniels Pavļuts, veselības ministrs (AP).

Plašākā sabiedrībā ierobežojumu mīkstināšana gaidāma martā, kad būs beigusies pašlaik vēl spēkā esošā ārkārtējā situācija. Ministru prezidents (JV) Krišjānis Kariņš: “Mēs esam plaši vienojušies par to, ka no 1. marta plānojam būtiskus atvieglojumus. Vēl pie detaļām tiek strādāts,” uzsver Krišjānis Kariņš.

“Mēs esam vienisprātis, ka 15. februārī ir jālemj, kā dzīvosim pēc 1. marta. Ir skaidrs, ka varētu ļaut strādāt naktsklubiem, izklaides vietām un tamlīdzīgi. Varētu palielināt pasākumos cilvēku skaitu,” norāda Daniels Pavļuts.

Tiek prognozēts, ka omikrona vilnis varētu būt pārvarēts tuvāko mēnešu laikā - līdz 1. maijam. Līdz tam no sertifikātiem, kas apliecina vakcināciju vai izslimošanu, atteikties neplāno.


Foto: Freepik