Naktī daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes. Valsts austrumu pusē izsludināts sarkanais brīdinājums

Sestdienas vakarā Latviju no dienvidaustrumiem sāks šķērsot siltā atmosfēras fronte, un laikā līdz svētdienas priekšpusdienai daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes, vietām tās būs ļoti intensīvas, brīdina sinoptiķi.

Dažviet valsts austrumu un centrālajā daļā nokrišņu daudzums var pārsniegt 30 milimetrus jeb 30 litrus kvadrātmetrā, lokāli iespējama zemāko vietu īslaicīga applūšana. Negaisa laikā iespējamas arī stipras vēja brāzmas un lielgraudu krusa.

Šo iemeslu dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts austrumu pusē - Latgalē, lielā daļā Vidzemes un Zemgales austrumos - izsludinājis sarkano brīdinājumu, bet pārējā Zemgalē un Vidzemes rietumos izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums. Abi brīdinājumi būs spēkā no plkst.21 sestdienas vakarā līdz plkst.8 svētdienas rītā.

Svētdien no rīta un dienā, sākot ar Latgali, debesis skaidrosies un karsēs saule, Kurzemē saglabāsies īslaicīga lietus un pērkona negaisa varbūtība.

Naktī lielākoties pūtīs lēns vējš, dienas gaitā pastiprināsies austrumu, dienvidaustrumu vējš - pēcpusdienā gaidāmas brāzmas 9-14 metri sekundē.

Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +15..+20 grādiem, maksimālā temperatūra vēlā svētdienas pēcpusdienā būs +29..+33 grādi, vienīgi dažviet Kurzemes ziemeļos tā nepārsniegs +25 grādus.

Rīgā līdz svētdienas rītam palaikam gaidāms lietus, iespējams stiprs lietus un pērkona negaiss, bet diena būs pārsvarā saulaina. Naktī pūtīs neliels ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš un gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par +17 grādiem; dienā pūtīs austrumu, dienvidaustrumu vējš, kas brāzmās pieņemsies spēkā līdz 12 metriem sekundē, un gaiss sakarsīs līdz +32 grādiem.

Svētdienas pēcpusdienā gaidāma līdz šim augstākā gaisa temperatūra šajā gadā. Nakts uz pirmdienu būs tropiski silta - teju visā valstī gaisa temperatūra saglabāsies virs +20 grādiem, vietām termometra stabiņš var nenoslīdēt zemāk par +25 grādiem. Pirmdien no dienvidrietumiem Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, pērkona negaiss vietām var atnest lielu krusu, vētru un tornādo.Foto: Edijs Pālens/LETA