Mūžībā devies Latvijas hokeja izlases vārtsargs Kivlenieks

Pirms pusotra mēneša viņš palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt vēsturisko pirmo uzvaru pret Kanādas valstsvienību. Pērnā gada nogalē Matīss kļuva tikai par piekto latviešu vārtsargu, kurš atzīmējies Nacionālajā hokeja līgā. Ikdienā kluss, bet tieši viņa darbi hokeja laukumā lika par sevi runāt.

Grūti par to runāt - saka Latvijas hokeja izlases treneris Artis Ābols, kura dēls Rodrigo sāka trenēties hokejā ar Matīsu. Pirmās uzvaras viņi sasniedza abi kopā. “Šajā Pasaules čempionātā es visu laiku apcēlu, saku: “Klausies, sāc beidzot ēst, kauli un āda tev ir.” Tajā laikā tas bija pretstats tam, ka viņš bija puišelis. Mēs vēl smējāmies un atcerējāmies to laiku, kad viņam vaigi uzgāja, acis aizspieda ciet, kā mazs ķīnietis,” atminas Artis Ābols, Latvijas hokeja izlases treneris.

16 gadu vecumā Matīss no Latvijas pārcēlās uz Ziemeļameriku. Pēc trim sezonām zemākās hokeja līgās 2018. gadā vārtu vīrs ASV labākajā junioru hokeja līgā USHL kļuva par turnīra vērtīgāko hokejistu un labāko vārtsargu. Nākamajā sezonā viņš debitēja profesionālā līmenī Amerikas hokeja līgā aizvadot 43 spēles. Kivlenieks kopā ar Elvi Merzļikinu Kolumubas “Blue Jackets” sastāvā kļuva par pirmo latviešu tandēmu vienā Nacionālās hokeja līgas komandā.

Latvijas hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis saka: “Mums tas ir milzīgs trieciens. Latvijas hokejam un vispār Latvijai kā valstij, jo Matīss bija ar mums šajā pasaules čempionātā, vēsturē paliks viņa leģendārā uzvara pār Kanādu, man jāizsaka visdziļākā līdzjūtība Matīsa vecākiem radiniekiem.”

Latvijas hokejs līdz šim jau zaudējis vairākus spēlētājus – Sergejs Žoltoks, Kārlis Skrastiņš, Kaspars Astašenko, Kristiāns Pelšs un tagad arī Matīss Kivlenieks. “Tieši uzzinot iedomājos, ka kaut kāds lāsts uzlikts Latvijas hokejam ar izciliem spēlētājiem, kuri pāragri aizgājuši mūžībā. Tas ir briesmīgi, tik mazai valstij notiek šādas traģēdijas, tas ir ļoti sāpīgi. Es nerunāju par hokeju, bet kā par draugu, cilvēku un ģimenes locekli. Droši vien tas ir smagākais, ko nācies dzirdēt šajā vasarā,” saka Kaspars Daugaviņš, Latvijas hokeja izlases spēlētājs.

“Šobrīd es gribu izteikt visdziļāko līdzjūtību ģimenei, it sevišķi mammai Astrīdai,” pauž Artis Ābols, Latvijas hokeja izlases treneris.

Vien sešas dienas pirms traģiskā notikuma Kivlenieks kopā ar Merzļikinu devās komandas organizētā braucienā ar auto pa bezceļiem. Arī “Blue Jackets” ģenerālmenedžeris Jārmo Kekalainens sociālo mediju vietnē Twitter veltīja vārdus Kivleniekam. “Dzīve ir tik dārga un var būt trausla. Apskaujiet savus mīļos šodien. Vieglas smiltis, Matīss, tu mums ļoti pietrūksi.”

Ziemeļamerikas sporta mediji un hokeja komandas jūt līdzi latviešu vārtsarga pāragrajai nāvei. Latvijas hokejs ir zaudējis vienu izcilu spēlētāju, bet ģimene savu dēlu. Izsakām līdzjūtību hokejista ģimenei, tuviniekiem un draugiem.