Mūrniece: svarīgi, lai latgaļu valodas apgūšana nekļūtu par pilotprojektu

Svarīgi, lai latgaļu valodas apgūšana nekļūtu par pilotprojektu, Latgales kongresā Saeimas Latgales apakškomisijas sēdē teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Valsts finansējuma palielināšana valsts aizsardzībai nav tikai militārās ekonomikas jautājums, tas ir pašvaldību ekonomikas jautājums, uzrunā teica Mūrniece. Pašvaldībās varēs veidot jaunas darbavietas, attīstīt uzņēmējdarbību. Kā piemēru Mūrniece minēja Nacionālo bruņoto spēku bāzi Lūznavā. "Kremļa propagandai tiek tērēti milzīgi līdzekļi. Daļa Kremļa kanālu slēgšana Latvijā nāca par vēlu. To vajadzēja izdarīt jau 2014.gadā," domā Mūrniece.

Šobrīd Kultūras ministrija strādā, lai valsts atbalstu Latgales medijiem palielinātu, informēja Saeimas priekšsēdētāja. "Otro gadu rasts finansējums Latgales skolām mācīt latgaļu valodas prasmes. Svarīgi, lai šīs valodas apgūšana nekļūtu par pilotprojektu," domā politiķe.

Atsevišķi statistikas dati par Latgali "nav rožaini", bet ir pozitīvas tendences jaunu darbavietu radīšanā, izglītībā un inovācijās. Ir sekmīgs Latgales augstskolu darbs ar jauniešiem, uzskata parlamenta spīkere. "Mūsu kopējā vēlēšanās ir, lai šeit cilvēki nezustu, lai šeit lauki tiktu apsaimniekoti," minēja Mūrniece.

Latgales kongresa diena iedibināta par godu 1917.gada 27.aprīļa Latgales latviešu kongresam un tā pieņemtajiem lēmumiem, kas bija nozīmīgs solis ceļā uz vienotas un neatkarīgas Latvijas valsts izveidi 1918.gadā.


Foto: Freepik