Minirallijā sacenšas vairāk nekā 130 dalībnieki

Sportā ir tikai viens uzvarētājs, bet pretendentu – daudz. Ar ātrām automašīnām un intrigām, kurš būs uzvarētājs noslēdzošajā posmā minirallijā, sacentās vairāk nekā 130 dalībnieki.

“Biķernieku sporta kompleksa bāzē notiek ikgadējais minirallijs.. Šis ir piektais posms minirallija kausa izcīņā 2022. gadā. Ar šo noslēdzas šī sezona. Mums ir divas disciplīnas: minirallijs un rallijsprints. Ļoti daudzās klasēs minirallijā nav uzvarētāji zināmi. Vēl daudz kas var izšķirties. Laikapstākļi ieviesīs savas korekcijas,” stāsta sacensību organizators Jānis Krastiņš.

Autosports nav no tiem sporta veidiem, kur vajadzētu uztraukties par lietu. Protams, ka braukšanu pasliktina, skatītājiem ir interesantāk, bet tieši šādos laikapstākļos vispareizāk noteikt ātrāko ekipāžu. Jānis Krastiņš: “Manā skatījumā nāk par labu, jo esam ātruma meistarsacīkstēs. To tā varētu nodefinēt. Kurš māk pielāgoties apstākļiem, kurš māk pielāgoties situācijām trasē… tas noteikti ir ātrākais, noteikti arī ir labākais.”

Autosports ir arī ģimenes sporta veids un to pierāda Ilja ar meitu Esteri. Kā stāsta Estere, tētis iepriekšējos gados braucis kā stūrmanis, bet vēlējies izmēģināt arī būt par pilotu. Tagad abi trenējas un rallijā brauc divatā.

Ne tikai laikapstākļi var ietekmēt braukšanu, bet arī segums. Jānis Krastiņš: “Latvijas Pasaules rallijkrosa trases gabals, kur ir jābūt šim grants segumam. Tā ir tā daļa, kas ir arī iekļauta minirallija un rallijsprinta trasē. Tas ir tas, kas faktiski dod šo papildus grants daļu, bet tā grants nav tāda, kādu esam pieraduši ieraudzīt laukos uz ceļiem. Tā ir krietni stingrāka. Automašīnas noturēšanās uz ceļa var būt mazliet sliktāka nekā uz asfalta. Biķernieki kopumā manā skatījumā ir aptuveni ar kādiem 12 dažādiem segumiem, kur ir dažādi seguma asfalti, dažādas slīdamības. Es domāju, ka arī šajos laikapstākļos tas piedod klāt savu intrigu un savu lietu, kur redzam, kurš ir labākais.”

Minirallijs ir viena no autosporta disciplīnām, un organizators Jānis Krastiņš saka – tā ir vispieejamākā. 

Sestdienā rudenīgajos laikapstākļos 135 ekipāžu konkurencē uzvaru svinēja Mārtiņš Ločmelis un Harijs Vējiņš. Savukārt nākamajā dienā, rallijsprintā uzvaru svinēja norvēģi Karls Pedera Nordstranda un Jonas Anders Anderssons. No latviešiem ātrākā ekipāža – Jānis Baumanis un Elvisu Hermani, kuri vien par 0,76 sekundēm zaudēja norvēģiem. To, kas sagaida visiem minirallija cienītājiem nākamgad, ir pāragri domāt, bet skaidrs ir tas, ka nākamgad minirallijs būs. Kas attiecas uz ziemas sezonu, Latvijas čempionats rallijā būs ar diviem posmiem.