Mini hotdodziņi - gan bērnu ballītēm, gan uzkodām pieaugušajiem

Pārsteidz negaidītie viesi, bet īsti nav nekā, ar ko pacienāt? Bērnu dzimšanas dienas ballīte? Pasēdēšana radu pulkā? Kārtējais vēlās nakts atgādinājums “Mammu, man rīt kaut ko vajag klasesvakaram!”? Universāla un ekonomiska recepte, kas noderēs tad, kad negribas iespringt uz gatavošanu! 

Kad laiks neļauj pavadīt garas stundas virtuvē, veikalā vienmēr var nopirkt jau gatavu ēdienu, ko atliks vai nu iemest mikroviļņu krāsnī, vai pa taisno vēderā. Diemžēl tas ne vienmēr sanāk izdevīgi. Ņemot vērā šībrīža apstākļus, kad dārgāks paliek viss, nākas aizdomāties, kā dzīvot ekonomiskāk un ietaupīt. To var darīt arī ņemot visu savās rokās jeb gatavojot pašam - sanāk gan vairāk kvantuma ziņā, gan ilgākam laikam (un pa to pašu naudu).

Atminos, kā biju mazāka, kad mamma svētkos taisīja mīklā ievīstītas desiņas - mazus hotdodziņus. Iesaistīta tiku gan es, gan mazā māsa. Mūsu mazie šedevri - jo nemācējām kārtīgi aizlipināt mīklu - vienmēr sprāga vaļā. Dažas minūtes virtuvē, dažas minūtes krāsnī, dažas minūtes ārā - visa cepampanna tukša. Desiņas vienmēr pirmās pazuda no galda, jo gan mīlīgi izskatījās, gan aizņēma vien divus nemanāmus kodienus. 

Vairākos soļos recepti īsti gan uzrakstīt jums nevaru, jo tā ir pavisam vienkārša. Nepieciešamas saldētas mīklas plāksnes (parasti var atrast jebkurā veikala saldētavā pie saldētajām smalkmaizītēm un tamlīdzīgi) un mazu desiņu paka (kā arī ola zeltainumam un dekorācijas pēc izvēles). Mīklu atsaldē. Katru plāksnīti sagriež četrās taisnstūrveida sloksnēs. Taisnstūrus izrullē (vienkāršāk ar rokām to platumā mazliet pastaipīt), pa vidu ieliek desiņu un aizrullē. Mīklas maliņas aizspiež ciet tā, ka vēl lien ārā desas gali. Kārto uz plāts. Apsmērē ar sakultu olu. Pēc izvēles apber ar sezama sēkliņām vai ķimenēm. Desmit līdz piecpadsmit minūtes 180 grādos cepeškrāsnī, var baudīt gardu muti!

Es gan piebildīšu - šis gardums, piesmaržinot visu māju, pazudīs jau uzreiz, kā tiks uzlikts uz šķīvja, tādēļ pašam cepējam jāuzcienājas uzreiz! Lai desiņas cepeškrāsnī nesāktu smieties, labāk tās (mīklā ietītas) cepeškrāsnī likt iekšā vēl mazliet sasalušas.